tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kyrgios wreszcie pozytywnym bohaterem. Poodbijał z kibicem

Nick Kyrgios po raz kolejny zaskoczył świat tenisa. O dziwo, tym razem zdecydowanie pozytywnie. Australijczyk, który obecnie rywalizuje w turnieju Rogers Cup w Montrealu, spełnił marzenie jednego z kibiców i rozegrał z nim kilka piłek.
Nick Kyrgios i Viktor Troicki (Fot. Getty Images)

Rogers Cup: transmisja meczu Radwańska – Babos w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL

Kyrgios dotychczas znany był głównie z niesportowych zachowań. Obrażał na korcie rywali, pokłócił się z Patrickiem Rafterem, który jest kapitanem reprezentacji na Puchar Davisa, wreszcie specjalnie oddawał przeciwnikom punkty, gdy nie chciało mu się już grać.

Tym razem historia jest zgoła inna. "Nick Kyrgios – będę we wtorek na Rogers Cupie. Wiem, że to ryzykowna próba, ale czy możemy poodbijać 5 minut jeśli będziesz trenował? To byłby odlot" – tak kilka dni temu zaczepił na Twitterze  Australijczyka Mathieu Marshall.

17-latek musiał być mocno zdziwiony, że Kyrgios nie tylko mu odpowiedział, ale z miejsca się zgodził. "Jasne, skontaktuj się ze mną kiedy tu będziesz" – odpisał Marshallowi.

Jak obiecał, tak uczynił. Po pokonaniu w pierwszej rundzie turnieju Viktora Troickiego w trakcie treningu poodbijał z Marshallem. I trzeba przyznać, że młody Kanadyjczyk zaprezentował się naprawdę nieźle.

Kyrgios kilka chwil później jeszcze raz zachował się w swoim, ekscentrycznym stylu. Po przegraniu jednej z wymian z Mattem Reidem, jego sparingpartnerem, uklęknął na korcie i za karę dostał piłką w pośladki. Chyba musiał to odczuć, bo trochę poleżał na korcie. Ból musi mu przejść do środowego wieczora – wtedy w drugiej rundzie turnieju zmierzy się z Włochem Paulo Lorenzim.

podobne informacje

ATP w Londynie: porażka Murraya w pierwszym meczu po powrocie

Sprzeczka Kyrgiosa i Verdasco. "To najbardziej irytujący gość..."

Australian Open: Dimitrow wyeliminował ostatniego Australijczyka

Brisbane: pierwsze zwycięstwo Kyrgiosa w ojczyźnie