tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Czy e-sport zagości na igrzyskach w Paryżu?

Rok 2024 może być przełomowy dla graczy gier komputerowych. Na igrzyskach olimpijskich w Paryżu mogą pojawić się zawody w wybrane tytuły e-sportowe, podaje przedstawiciel francuskiego komitetu organizacyjnego Tony Estanguet, w rozmowie z agencją Associated Press.
fot. FLICKR.COM

Madison Square Garden Company zainwestuje w e-sport


Rosnąca popularność wydarzeń e-sportowych nie pozostaje bez echa w świecie regularnego sportu. Potężne kluby sportowe (m.in. PSG, Schalke 04) zaczynają inwestować w drużyny e-sportowe, a na igrzyskach azjatyckich w 2018 roku będziemy mogli oglądać potyczki e-sportowców (aczkolwiek jeszcze nie zostały określone konkretne tytuły), w których zmierzą się gracze. Do 2022 roku e-sport ma zostać uznany za prawowity sport na igrzyskach azjatyckich.

Teraz okazało się, że prawdopodobieństwo ujrzenia e-sportu na igrzyskach olimpijskich jest jeszcze większe. Tony Estanguet, przedstawiciel francuskiego komitetu organizacyjnego, powiedział, że sporty elektroniczne muszą zostać uznane za prawdziwy sport, jeśli igrzyska chcą pozostać atrakcyjne dla kolejnych pokoleń.

Musimy zainteresować się tym, ponieważ nie możemy powiedzieć: – To nie my. Tu nie chodzi o igrzyska. Młodzież jest zainteresowana e-sportem i podobnymi rzeczami. Weźmy to pod uwagę. Spotkajmy się z nimi. Spróbujmy znaleźć coś, co nas łączy – powiedział Estanguet.

Major w Krakowie co roku? "Chcemy tutaj wracać!" Estanguet zaznaczył także, że zamierzają współpracować z organizacjami e-sportowymi i ludźmi z tego środowiska, aby jak najlepiej rozeznać się w sytuacji: – mamy trochę czasu, aby dobrze się temu przyjrzeć, zacząć interakcję i zaangażować się. Spędzimy trochę czasu po spotkaniu komitetu w Limie, aby zaangażować się w rozmowy z nowymi ludźmi i akcjonariuszami. Międzynarodowy Komitet Olimpijski będzie miał ostatnie słowo w kwestii e-sportu w programie igrzysk – zapowiedział Estanguet.

Następny Major CS:GO dopiero w 2018 roku


Paryż został gospodarzem igrzysk olimpijskich w 2024 po wycofaniu kandydatury Los Angeles, które zgodziło się na organizację imprezy w 2028. Stolica Francji zostanie oficjalnie uznana organizatorem na spotkaniu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Limie, które odbędzie się we wrześniu.

Rozemocjonowany Zeus po wygranym Majorze
Zwycięzca Majora: spełniło się moje marzenie
MVP Majora: grać przed polską publicznością? Wspaniałe uczucie

podobne informacje

Prezydent Trump chce igrzysk w Los Angeles

Szef MKOl: chcę igrzysk w Afryce i Zagłębiu Ruhry

IO: Los Angeles popularniejsze od Paryża

IO 2024: Los Angeles i Paryż jednak osobno