tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Vuelta a Espana: Majka liderem drużyny Bora

Rafał Majka będzie liderem drużyny Bora-Hansgrohe w rozpoczynającym się 19 sierpnia wyścigu Vuelta a Espana – poinformowała w środę niemiecka grupa. W składzie Bory znalazł się także Paweł Poljański.
Rafał Majka (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Pierwotnie liderem miał być Leopold Koenig, ale – jak wyjaśniła Bora – czeski kolarz dopiero dochodzi do siebie po kontuzji kolana i nie jest przygotowany na trzytygodniowy wyścig.

Uważam, że mamy dobrze zbalansowany skład, by wspierać Rafała i by walczyć o zwycięstwa etapowe. Rafał będzie naszym liderem na klasyfikację generalną, a cel, jaki ma osiągnąć, to pierwsza piątka – powiedział dyrektor sportowy Ralph Denk, cytowany na stronie internetowej ekipy.

Sam Majka nie spodziewał się, że w takiej roli wystartuje we Vuelcie.

Myślę, że nie będę walczyć w klasyfikacji generalnej. To dla mnie za dużo. Ciągnę od Tour de France. Po kraksie we Francji miałem tylko dwa dni bez roweru. Trenowałem z plastrami i bandażami. Wyglądałem na rowerze jak mumia, ale musiałem trenować, żeby zrobić w Polsce show – mówił w miniony piątek w Bukowinie Tatrzańskiej, na mecie ostatniego etapu Tour de Pologne.

Zajął w tym wyścigu drugie miejsce, przegrywając o dwie sekundy z Belgiem Dylanem Teunsem. W Hiszpanii będą go wspierać na górskich etapach Niemiec Emanuel Buchmann, Austriak Patrick Konrad i Poljański. Na płaskich odcinkach o zwycięstwa etapowe ma walczyć Niemiec Michael Schwarzmann.

Skład ekipy Bora-Hansgrohe na Vuelta a Espana:
Cesare Benedetti (Włochy), Emanuel Buchmann (Niemcy), Michael Kolar (Słowacja), Patrick Konrad (Austria), Rafał Majka (Polska), Christoph Pfingsten (Niemcy), Pawel Poljański (Polska), Andreas Schillinger (Niemcy), Michael Schwarzmann (Niemcy)

podobne informacje

Majka: jestem daleki od najlepszej formy

Geraint Thomas nowym liderem Tour de France. Koszmar Rafała Majki

Tour de France: pierwszy etap górski nieudany dla Rafała Majki

Tour de France wjeżdża w góry. "Rafał Majka pokaże swoje atuty"