tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

ME siatkarek: reprezentacja rozpoczęła przygotowania

Po dziesięciodniowej przerwie siatkarki reprezentacji Polski wznowiły treningi.W środowy wieczór w Szczyrku rozpoczęło się zgrupowanie kadry przed mistrzostwami Europy, które pod koniec września rozegrane zostaną w Azerbejdżanie i Gruzji.
Reprezentacja Polski siatkarek (fot. FIVB.COM)

De Giorgi podał kadrę na Memoriał Wagnera

Selekcjoner Jacek Nawrocki na zgrupowanie przed ostatnią międzynarodową imprezą w tym sezonie powołał 18 zawodniczek. W porównaniu do składu drużyny, która pod koniec lipca wygrała drugą dywizję World Grand Prix, nie ma istotnych zmian. W składzie zabrakło Patrycji Polak, szkoleniowiec powołał także kilka młodszych zawodniczek, m.in. uczestniczki mistrzostw świata do lat 20 - Martynę Łukasik i Natalię Murek oraz Olivię Różański i Małgorzatę Jasek. Do kadry wracają także Julia Twardowska i Maja Tokarska.

Agata Witkowska (L) i Berenika Tomsia (P) (fot. PAP) Kilka siatkarek (Różański, Łukasik, Tokarska i Twardowska) już kilka dni wcześniej rozpoczęły przygotowania. W środę dołączyły zawodniczki, które uczestniczyły w cyklu World Grand Prix. Już za tydzień Polki zagrają trzy mecze sparingowe z Czeszkami w Brnie. Potem mają zaplanowane mecze towarzyskie z Białorusią oraz Holandią.

Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną w dniach 22 września - 1 października w Azerbejdżanie i Gruzji. Polki w grupie A zmierzą się w Baku z Niemcami, Węgrami i Azerbejdżanem. Przed dwoma laty w Holandii biało-czerwone odpadły w ćwierćfinale i zostały sklasyfikowane na ósmym miejscu.

Kadra reprezentacji na zgrupowaniu w Szczyrku:
rozgrywające: Joanna Wołosz, Marlena Pleśnierowicz,
przyjmujące: Malwina Smarzek, Martyna Grajber, Natalia Murek, Olivia Różański, Roksana Brzóska, Julia Twardowska,
atakujące: Monika Bociek, Berenika Tomsia, Martyna Łukasik, Małgorzata Jasek,
środkowe: Agnieszka Kąkolewska, Maja Tokarska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Klaudia Alagierska,
libero: Agata Witkowska, Aleksandra Krzos.