tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ: dziś sześcioro Polaków. W studiu Anita Włodarczyk!

Sześcioro Polaków stanie do walki w eliminacjach podczas siódmego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. W akcji zobaczymy m.in. Kamilę Lićwinko, Joannę Jóźwik i Marcina Lewandowskiego. Gościem w studiu będzie natomiast mistrzyni świata Anita Włodarczyk! Początek transmisji od godz. 19:30 w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej, a od godz. 20:10 również w TVP2.
(fot. Getty)

Cztery medale, zdobyte łącznie w poniedziałek i wtorek, rozbudziły apetyty kibiców. Polacy zbierają już siły na weekend. Po udanych eliminacjach Pawła Fajdka i Wojciecha Nowickiego, w czwartek kolejna szóstka powalczy o przepustkę do finałów.

Isaac Makwala (fot. Getty) Zacznie Marcin Krukowski – objawienie mistrzostw Polski w Białymstoku, rekordzista kraju (88.09), który co prawda wydaje się nie mieć najmniejszych szans z rzucającymi powyżej 90 metrów Niemcami, ale na pewno stać go na walkę nawet o pierwszą szóstkę. Trzeba przejść jednak pierwszy etap: rzut za granicę 83 metrów załatwi sprawę. Oby szybko, oby sprawnie.

Od 20:10 prezentować się będzie skacząca wzwyż Kamila Lićwinko. Z nią wiążemy spore nadzieje na medal i liczymy, że wreszcie uda się skoczyć na stadionie co najmniej dwa metry… W eliminacjach, dla świętego spokoju, potrzebny będzie udany skok na wysokości 1,94. Polka znalazła się w grupie B, z największą faworytką, czyli Mariją Lasickene.

Tuż po Lićwinko na bieżnię wyjdą Angelika Cichocka i Joanna Jóźwik. Tę pierwszą widzieliśmy już w finale na 1500 metrów, gdzie zajęła siódme miejsce. Jest w formie, co pozwala wierzyć, że awansuje przynajmniej do półfinału na dystansie prawie dwa razy krótszym. By to zrobić, musi znaleźć się w trójce (lub czwórce “szczęśliwych przegranych”). Z Melissą Bishop i Emily Tuei raczej nie ma szans, ale Brenda Martinez i Shelayna Oskan-Clarke zdają się być już w zasięgu.

Forma drugiej z Polek jest niewiadomą. Z jednej strony: w tym sezonie Jóźwik jest daleko od tego, co prezentowała w poprzednich latach, czy choćby na igrzyskach w Rio. Z drugiej: prosiła o cierpliwość i zapewniała, że na najważniejszą imprezę w roku wszystko będzie dobrze. Na to liczymy.

Anita Włodarczyk (fot. PAP/Leszek Szymański) Na półtora kilometra dobrze nam znany duet: Marcin Lewandowski i Michał Rozmys byli w półfinałach na 800 metrów, więc i liczymy co najmniej na powtórkę.

Deser, choć bez Polaków, na pewno będzie smaczny. Wszystko wskazuje bowiem, że rywalizacja Wayde’a van Niekerka z Isaakiem Makwalą na 200 metrów dostarczy wielkich emocji. Zawodnik z RPA, zdecydowany faworyt, do finału awansował dopiero jako “szczęśliwy przegrany”. Makwali miało w nim nie być. Zachorował, wycofał się ze startów, a organizatorzy objęli go kwarantanną. Po upływie 48 godzin umożliwiono mu samodzielny start, nieco “poza konkursem”, w ramach dodatkowych eliminacji. Zrobił swoje, potem był drugi w półfinale i wszystko wskazuje na to, że zdobędzie medal. Z jakiego kruszcu?

Transmisja zacznie się o 19:05, ale ze względu na mecz Agnieszki Radwańskiej z Caroline Wozniacki przez jakiś czas będzie ona dostępna wyłącznie w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. TVP 2 zacznie nadawać równo ze startami Polaków, bo dokładnie o 20:10, natomiast TVP Sport od razu po zakończeniu meczu Radwańskiej. Uwaga: gościem w studiu TVP będzie mistrzyni świata w rzucie młotem, Anita Włodarczyk.

Czwartek, 10 sierpnia
(sesja wieczorna)

19:30 5000 metrów [K] - eliminacje
20:05 rzut oszczepem [M] - eliminacje (A) M. Krukowski
20:10 skok wzwyż [K] - eliminacje K. Lićwinko
20:25 800 metrów [K] - eliminacje A. Cichocka, J. Jóźwik
21:20 trójskok [M] - finał
21:25 1500 metrów [M] - eliminacje M. Lewandowski, M. Rozmys
21:35 rzut oszczepem [M] - eliminacje (B)
22:05 200 metrów [K] - półfinały
22:35 400 metrów przez płotki [K] - finał
22:52 200 metrów [M] - finał

MŚ: złoto dla van Niekerka na 400 m
Solidny rzut Wojciecha Nowickiego i pewny awans do finału
Drugie podejście i pewny awans. Fajdek w finale
Lekkoatletyczne MŚ: finał na 1500 m z udziałem Angeliki Cichockiej
Angelika Cichocka: czuję niedosyt po tym biegu
Lisek dzień po sukcesie – spacer z żoną i stawanie na rękach
Lekkoatletyczne MŚ: sensacja w finale na 400 m przez płotki. Warholm ze złotem
"To, co zrobił Adam Kszczot, to był majstersztyk"
Kopron: było wspaniale, a teraz... wracam do treningów
Samotny jak Makwala. Jest awans do półfinału!
Lisek w "Sportowym Wieczorze": nawet nie wiem ile skoczyłem...

podobne informacje

Niedziela w TVP i aplikacji. Sprawdź plan transmisji

MŚ: chodzona niedziela. Mistrz przy mikrofonie...

MŚ: kolejny polski medal? Dziś Lićwinko i Krukowski

MŚ: eliminacje na szóstkę. Polski komplet awansów