tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Toronto: Radwańska – Wozniacki transmisja o 19:10 w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL

Agnieszka Radwańska zagra z Caroline Wozniacki o awans do ćwierćfinału turnieju WTA w Toronto. Polka straciła w Kanadzie zaledwie sześć gemów. Transmisja o godz. 19:10 w TVP Sport, aplikacji mobilnej oraz na stronie SPORT.TVP.PL.
Agnieszka Radwańska (fot. Getty)

Demolka Radwańskiej

Radwańska przyleciała do Toronto na kilka dni przed turniejem. W spokoju przygotowywała się do Rogers Cup i na razie imponuje formą. W świetnym stylu pokonała w pierwszej rundzie Amerykankę Coco Vandeweghe, z kolei w środę nie dała żadnych szans Węgierce Timei Babos 6:0, 6:1.

Przed startem w Kanadzie nie grała w turniejach przez blisko cztery tygodnie. Przeznaczyła przerwę po Wimbledonie na regenerację i wyleczenie kontuzji, które dokuczały jej od początku sezonu. Jak pokazują wyniki było to rozsądne.

Agnieszka Radwańska (fot. Getty) Co zmieniło się w grze Radwańskiej?

Radwańska nie przypomina zawodniczki, która w pierwszej fazie sezonu miała problemy z wygrywaniem dwóch spotkań z rzędu. Inaczej porusza się po korcie, potrafi przeciwstawić się silniej grającym rywalkom.

Największą zmianę można zaobserwować w… serwisie. Grając przeciwko Vandeweghe miała pięć asów. Dzień później cztery podania, na które nie była w stanie odpowiedzieć rywalka. Co ważne, Polka nie została jeszcze w Toronto "przełamana", a z tym bywało różnie w poprzednich turniejach.

Cieszy serwis Radwańskiej i dobra gra w defensywie – Serwis bardzo mocno się poprawił. To nie tylko asy, ale też wysoki procent wygrywanych piłek po pierwszym i drugim serwisie. Z drugim podaniem często bywało źle, Agnieszka od razu była w defensywie. Tutaj jednak pilnuje długości i szybkości. Cieszy, że Polka gra też dobrze daleko za linią końcową – przeanalizował ekspert i komentator TVP Sport, Michał Lewandowski.

Prawdziwy test

W czwartek rywalką Radwańskiej będzie Wozniacki. Dunka to dobra znajoma. Obie dobrze dogadują się poza kortem. W trakcie rywalizacji nie ma jednak sentymentów. To jedna z tych przeciwniczek, z którą nasza najlepsza tenisistka mierzy się najczęściej.

W szesnastu spotkaniach tylko sześć meczów na korzyść Polki. Ostatni pojedynek miał miejsce w Dausze w lutym tego roku. W dwóch setach wygrała Wozniacki.

– Znamy się od 20 lat i wiemy o sobie wszystko. Granie z nią to duże wyzwanie, Caroline zawsze zmusza mnie, żebym wspięła się na wyżyny umiejętności. Spodziewam się dużo dłuższego meczu niż z Babos – powiedziała Radwańska.

Radwańska: Wozniacki zmusza mnie do gry na 100 procent – Caroline pokazywała w tym sezonie, że gra solidnie. Agnieszka nie będzie mogła liczyć na wiele łatwych punktów. Gra w defensywie nie wystarczy. Będzie musiało być więcej ataku. Serwis musi być taki jak do tej pory – stwierdził Lewandowski.

Mecz z Wozniacki będzie miarodajnym testem. Vandeweghe i Babos to solidne tenisistki, ale wygrana z Dunką byłaby jasnym sygnałem, że Radwańska wraca do gry o najwyższe cele…

PLAN CZWARTKOWYCH TRANSMISJI:
- 17:00 Karolina Pliskova – Naomi Osaka
TVP Sport, aplikacja mobilna i SPORT.TVP.PL
- 19:30 Agnieszka Radwańska – Caroline Wozniacki
TVP Sport, aplikacja mobilna i SPORT.TVP.PL
- 23:00 Angelique Kerber – Sloane Stephens
aplikacja mobilna i SPORT.TVP.PL

Kto awansuje do ćwierćfinału?
Kto awansuje do ćwierćfinału?
  • 68.2%Agnieszka Radwańska
  • 31.8%Caroline Wozniacki

podobne informacje

Ranking WTA: nieznaczny spadek Radwańskiej

Celt: klucz do sukcesów Radwańskiej tkwi w głowie

Wimbledon: Safarova nie dała szans Radwańskiej

Safarova na drodze Radwańskiej. "Potrzebna agresywna gra"