tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kosmiczny Curry. Spudłował dwie "trójki"... na 25 [wideo]

Stephen Curry celownik wyregulowany ma nawet w trakcie wakacji. Do rozpoczęcia nowego sezonu NBA jeszcze ponad dwa miesiące, tymczasem gwiazdor Golden State Warriors w trakcie organizowanego przez siebie obozu dla nastoletnich koszykarzy popisał się fantastyczną formą. Trafił... 23 na 25 rzutów za trzy.
Stephen Curry (Fot. Getty Images)

Washington Wizards zmienią nazwę hali

SC30 Select Camp to organizowany przez Curry'ego obóz dla najbardziej obiecujących licealistów. Sierpniowy odbywa się w Walnut Creek w Kalifornii. Obrońca Wojowników już wcześniej dał na nim popis w trakcie meczu pięciu na pięciu, ale prawdziwą próbkę jego umiejętności można było zobaczyć później.

Dwukrotny MVP ligi, ubrany w długie spodnie i koszulę, postanowił pokazać, jak się powinno rzucać z dystansu. Piłki były ustawione tak, jak w trakcie konkursu rzutów za trzy odbywających się przy okazji Meczów Gwiazd – 25 prób z pięciu pozycji. Curry trafił... 23-krotnie.

Taka skuteczność nie powinna jednak nikogo dziwić. W zeszłym sezonie NBA rzucał "trójki" ze skutecznością 41,1 proc., a były to dla niego pod tym względem najgorsze rozgrywki w karierze. Oczywiście, to nie 92 proc. uzyskane w koszuli i długich spodniach, tyle że tam ma jeszcze przeciwko sobie rywali...

podobne informacje

Warriors bliżej tytułu. Curry z rekordem finałów

Mistrzowie NBA nadal w grze. Ostatni mecz w Houston

Rockets bliżej finału NBA. Zabójczy rezerwowy

Kłopoty mistrzów NBA. Lider dłużej niedysponowany