tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Siatkarze na… znaczkach pocztowych. "Najpiękniejsze na świecie"

W siedzibie Poczty Głównej w Krakowie odbyło się w czwartek uroczyste wprowadzenie do obiegu czterech znaczków emisji "Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2017". Turniej zostanie rozegrany w dniach 24 sierpnia – 3 września.
Polscy siatkarze (fot. PAP)

De Giorgi podał kadrę na Memoriał Wagnera

Autor projektu Jarosław Ochendzan zawarł na czterech znaczkach wizualizacje postaci zawodników w trakcie gry. Przedstawiają siatkarza podczas zagrywki, przyjęcia, ataku i bloku. W arkusiku znaczki są tak ułożone, jakby siatkarze rozgrywali ze sobą mecz. Wszystko to jest nałożone na tle symboli miast gospodarzy: Gdańska, Katowic, Szczecina i Krakowa. Perforacja wykonana jest w kształcie piłki siatkowej. – Ten znaczek będzie w obiegu, każdy będzie mógł go zakupić – powiedział członek zarządu Poczty Polskiej S.A Tomasz Dąbrowski.

Poczta Polska wydaje najpiękniejsze znaczki pocztowe na świecie. Dziękujemy, że jesteśmy w gronie wybranych. W 2014 roku Poczta Polska też wydała siatkarskie znaczki i nasza reprezentacja wywalczyła mistrzostwo świata – podkreślił prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk.

Michał Kubiak (fot. Getty Images) Prezentacji znaczków dokonali siatkarze: Dawid Konarski, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka i Jakub Kochanowski.

Polscy siatkarze przebywają już w Krakowie, gdzie od piątku do niedzieli będą rywalizować w XV Memoriale Jerzego Huberta Wagnera. Rywalami biało-czerwonych będą reprezentacje: Francji, Kanady i Rosji. Memoriał Wagnera będzie ostatnim etapem przygotowań do mistrzostw Europy, które rozpoczną się 24 sierpnia meczem Polska - Serbia na PGE Narodowym w Warszawie i potrwają do 3 września.

podobne informacje

Heynen: musimy nauczyć się lepiej zaczynać mecz

LN: przełamanie Polaków w Melbourne

Liga Narodów: Polacy bez szans z USA

Michał Kubiak. Najdłuższy urlop w życiu