tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Abdykacja lidera. Murray nie zagra w Cincinnati

Andy Murray wycofał się z turnieju ATP w Cincinnati z powodu kontuzji biodra. Decyzja Brytyjczyka oznacza, że straci pozycję lidera rankingu ATP. Jego występ w US Open stoi pod dużym znakiem zapytania.
Andy Murray (fot. Getty)

Nie ma już wielkiej czwórki. Nadal znów na szczycie?

– Kontynuuję ciężką pracę na korcie. Mam nadzieję, że będę zdolny do gry w Nowym Jorku. Wycofałem się z gry w Cincinnati, ponieważ nadal rehabilituję się. Zawsze lubiłem tam grać, dlatego to tym większa strata – powiedział Murray.

Brytyjczyka już w tym tygodniu może wyprzedzić Rafael Nadal. By tak się stało Hiszpan musi zameldować się w półfinale Rogers Cup w Montrealu. Na razie jest na dobrej drodze, bo bez straty seta zameldował się w trzeciej rundzie.

Nawet jeśli tenisiście z Manacor nie uda się wyprzedzić Murraya, to stanie się to po 21 sierpnia. Wtedy do "gry o tron" może jeszcze wmieszać się Roger Federer, który w tym sezonie przegrał tylko dwa spotkania.

W US Open Szwajcar też będzie faworytem. Już wcześniej z udziału w ostatnim wielkoszlemowym turnieju wycofali się Novak Djoković i Stanislas Wawrinka. Obaj rywalizowali ze sobą w ubiegłorocznym finale, który padł łupem rodaka Federera.

podobne informacje

Eastbourne: Murray wygrał pierwszy mecz od prawie roku

ATP w Londynie: porażka Murraya w pierwszym meczu po powrocie

ATP w Londynie: Murray wraca do gry po rocznej przerwie

"Żyjemy w tenisowej erze czterech Jordanów"