tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Marca": zostały formalności. Mbappe zmieni klub!

"Mbappe, nowy gracz PSG" – głosi na stronie głównej hiszpański dziennik "Marca". Wszystko wskazuje na to, że katarskim szejkom w jednym "okienku" udało się skompletować atak marzeń. 18-letni Francuz ma dołączyć do zaprezentowanego niedawno Neymara.
Kylian Mbappe (fot. Getty)

Zdaniem dziennikarzy "Marki", wszystko jest już przesądzone. Dokumenty są u prawników i – o ile nie zdarzy się nic niespodziewanego – lada moment Mbappe zostanie zaprezentowany w granatowych barwach.

Transfer ma kosztować łącznie około 180 milionów euro. Część z tej sumy (według hiszpańskich dziennikarzy będzie to 20 milionów) uzależniona jest od wszelkiego rodzaju zmiennych: wygrania Ligi Mistrzów, tytułów króla strzelców i tym podobnych.

Choć Mbappe marzył o przenosinach do stolicy Hiszpanii, to ojciec bardzo nalegał na Paryż. "Marca" informuje, że zdecydowało właśnie jego zdanie i "szokujące" pieniądze, jakie otrzyma i Monaco, i zawodnik. Tam Mbappe się urodził i najlepszym wyborem dla kariery ma być pozostanie we Francji.

"Marca" informuje jednocześnie, że... to nie koniec letnich zakupów paryżan. W orbicie zainteresowań znalazł się też bramkarz Atletico Madryt – Jan Oblak. Wygląda na to, że chcą utrzeć nosa Hiszpanii...Do sprawy szybko odniosły się władze Monaco. W "Le Parisien" przeczytać można, że nie ma "żadnego porozumienia" pomiędzy klubami, a Mbappe pozostaje piłkarzem klubu. Czy to tylko robienie dobrej miny do złej gry? Przekonamy się za kilka dni.

Czy PSG wygra Ligę Mistrzów w sezonie 2017/2018?
Czy PSG wygra Ligę Mistrzów w sezonie 2017/2018?
  • 15.5%Tak
  • 84.5%Nie

podobne informacje

Mundial 2018. Naj, naj, naj... mundialu w Rosji

MŚ: nagrody indywidualne dla Mbappe i Modricia

Mundial 2018. Francuzi w euforii. "Osiągnęliśmy to, na co pracowaliśmy cały sezon"

Mundial 2018. Kane ze Złotym Butem? Trudne zadanie Mbappe i Griezmanna