tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dembele szantażuje klub. "Nie wiemy gdzie jest"

Wszystko wskazuje na to, że Ousmane Dembele nie będzie w nadchodzącym sezonie piłkarzem Borussia Dortmund. Francuz marzy o grze w Barcelonie, ale niemieckiemu klubowi nie odpowiadają zaproponowane przez Katalończyków warunki. W klubie chodzili do kuriozalnych sytuacji.
Ousmane Dembele (fot. Getty)

Najprościej rzecz ujmując: Dembele się... zgubił. – Rozmawiałem z nim w środę. Powiedział, że chce jechać do Paryża, by spotkać się z dziewczyną i znajomymi. Zgodziłem się. Nie wiem jednak, dlaczego nie pojawił się na czwartkowym treningu. Nie udało mi się z nim skontaktować – tłumaczył dziennikarzom trener dortmundczyków, Peter Bosz.

Peter Bosz (fot. Getty) Francuskie i angielskie media informują, że przyczyną niesubordynacji Francuza jest chęć wymuszenia transferu do Barcelony. Katalończycy złożyli ponoć ofertę opiewającą na 80 milionów euro, ale Borussia na takie warunki przystać nie chce.

Jaki będzie finał historii? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że niemiecki zespół zdecydował o zawieszeniu Dembele. – Postanowiliśmy tak w porozumieniu z trenerem. Zawieszenie obejmie co najmniej najbliższy mecz pucharowy – poinformował dziennikarzy Michael Zorc, dyrektor sportowy BVB.

"Szantaż" Dembele ma sprawić, by Borussia obniżyła nieco oczekiwania. Te, ustalone na poziomie 150 milionów euro, zdają się być nieco wygórowane... Czy klubom uda się spotkać w połowie drogi?

podobne informacje

Kolejna kontuzja Dembelego. Dłuższa przerwa

Powrót Dembele. Celta wciąż problemem Barcelony

Dembele wraca po kontuzji. Zagra z Levante?

Gwiazdor Barcelony wrócił do treningów z zespołem