10.08.2017, 19:25
Rogers Cup 2017
1/8 finału

Turniej WTA w Toronto: Wozniacki nie dała szans Radwańskiej

Agnieszka Radwańska nie wystąpi w ćwierćfinale turnieju WTA w Toronto. W czwartek przegrała w dwóch setach z Caroline Wozniacki 3:6, 1:6. Dunka polskiego pochodzenia zagra o półfinał z Karoliną Pliskovą.
Agnieszka Radwańska (fot. PAP/EPA)

Wozniacki to jedna z tych przeciwniczek, z którą nasza najlepsza tenisistka mierzy się najczęściej. Z szesnastu spotkań tylko sześć wygrała Radwańska. Ostatni pojedynek miał miejsce w Dausze w lutym tego roku. W dwóch setach wygrała rywalka.

Turniej WTA w Toronto: niesamowita akcja Radwańskiej! – Znamy się od 20 lat i wiemy o sobie wszystko. Granie z nią to duże wyzwanie, Caroline zawsze zmusza mnie, żebym wspięła się na wyżyny umiejętności. Spodziewam się długiego meczu – mówiła przed meczem Radwańska.

Niestety, jej przewidywania nie znalazły odzwierciedlenia na korcie. W poprzednich występach w Toronto imponowała serwisem, w czwartek nie trafiała pierwszym podaniem. Drugim także nie robiła kłopotów Wozniacki. W pierwszym secie "przełamała" co prawda rywalkę, ale później przegrała cztery gemy z rzędu i partię 3:6.

Caroline Wozniacki (fot. Getty Images) W drugiej Polka nie podjęła już walki. Poruszała się wolno, popełniała dużo niewymuszonych błędów, rzadko prowadziła dłuższe wymiany.

Udało jej się wygrać tylko gema. Dobrze rozpoczęty turniej w Toronto zakończyła porażką w bardzo niepokojącym stylu.

Wozniacki zagra o półfinał w Toronto z Karoliną Pliskovą. A Radwańska przeniesie się do Cincinnati, gdzie weźmie udział w turnieju Western & Southern Open. Początek gier 14 sierpnia.