Wozniacki czekała 10 lat. Udało się za szóstym razem

Caroline Wozniacki pokonała Agnieszkę Radwańską 6:3, 6:1 i awansowała do ćwierćfinału turnieju Rogers Cup. To dopiero drugie zwycięstwo Dunki polskiego pochodzenia w Toronto w karierze. Pierwsze miało miejsce... w środę. Transmisje z zawodów w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Turniej WTA w Toronto: niesamowita akcja Radwańskiej!
Caroline Wozniacki i Agnieszka Radwańska (fot. Getty Images)

REWELACYJNY 18-LATEK. NADAL POKONANY W MONTREALU

Turniej Rogers Cup rozgrywanych jest na przemian – gdy panowie grają w Montrealu, to panie w Toronto, jak panowie w Toronto, to panie w Montrealu. I tak zmienia się to co roku. Wozniacki w Montrealu prezentuje się zazwyczaj bardzo dobrze (m.in. triumf w 2010 r.), w Toronto znacznie słabiej.

Do tegorocznej edycji Dunka nie wygrała w drabince głównej nawet jednego meczu! W 2007 roku przebrnęła eliminacje, ale przegrała w 1. rundzie, w latach 2009, 2011, 2013 i 2015 w 1. rundzie miała "wolny los", ale w 2. zanotowała same porażki. Fatalną passę przerwała w środę, gdy pokonała Jekatierinę Aleksandrową.

To chyba jedyne miasto na świecie, w którym mimo wielu prób każda była nieudana. Zastanawiałam się nad tym i kiedyś powiedziałam sobie, że trzeba coś zmienić. Zrezygnowałam z kierowcy, wymieniłam hotel i zadziałało (śmiech). A tak na poważnie to nie mam pojęcia, dlaczego na zwycięstwo musiałam czekać aż dziesięć lat.

Niestety dla nas Wozniacki poszła za ciosem i w rywalizacji o ćwierćfinał okazała się lepsza od Radwańskiej. Pierwszy set był wyrównany, w drugim Dunka nie dała Polce żadnych szans.

Znamy się od momentu, gdy miałyśmy pięć lub sześć lat. Nie ma między nami żadnych sekretów, trudno, by jedna zaskoczyła czymś drugą. Mierzyłyśmy się przecież ze sobą milion razy, już w czasach juniorskich, ja wiem co za chwilę zagra Agnieszka i na odwrót – dodała Wozniacki.