tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Patryk Lipski blisko Lechii Gdańsk

Patryk Lipski może wkrótce zostać piłkarzem Lechii Gdańsk – poinformował "Przegląd Sportowy". Młodzieżowy reprezentant Polski od maja jest bez klubu, po tym jak Polski Związek Piłki Nożnej rozwiązał jego kontrakt z Ruchem Chorzów.
Patryk Lipski (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)

Według Piotra Wołosika, dziennikarza "PS", agent zawodnika w czwartek był w Gdańsku, gdzie ustalał warunki kontraktu swojego klienta z Lechią. Jeśli obie strony dojdą do porozumienia, to wkrótce Lipski powinien przywdziać biało-zielone barwy.

Lechia znów zawodzi. "Dla niektórych to ostatni sezon..."

Trzy miesiące temu Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN, na wniosek zawodnika, rozwiązała jego umowę z Ruchem. Powodem były zaległości finansowe względem pomocnika. Mimo że Lipski przez kilka tygodni jedynie trenował, to trener Marcin Dorna powołał go do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy do lat 21.

Imprezę zaczął znakomicie, bo już w 1. minucie meczu ze Słowacją strzelił gola. Później było jednak dużo gorzej. Turniej, podobnie jak dla całej naszej drużyny, zakończył się dużym rozczarowaniem. Przed imprezą Lipski trenował z Pogonią Szczecin, ale Portowcy nie byli zainteresowaniu dłuższą współpracą.

W tym oknie transferowym jego usługami zainteresowana była chorwacka HNK Rijeka. Rozmowy jednak się przeciągały i wszystko wskazuje na to, że zawodnik pozostanie w Lotto Ekstraklasie.

podobne informacje

Euro U21: porażka Polaków. A zaczęło się kapitalnie...

Patryk Lipski będzie grał z Łukaszem Teodorczykiem?

Lipski i Moneta: każdy z nas celuje w finał Euro U-21

Przełamanie w Chorzowie. Zwycięstwo Arki z Ruchem