tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Poważne problemy Azarenki. Straci opiekę nad synem?

Wiktoria Azarenka w grudniu zeszłego roku urodziła syna. Leo, bo tak ma na imię, jest oczkiem w głowie dwukrotnej triumfatorki turniejów wielkoszlemowych. Niestety najpiękniejszy okres w życiu reprezentantki Białorusi właśnie zamienił się w koszmar.
Wiktoria Azarenka (fot. Getty Images)

Ojcem dziecka jest Billy McKeague. Para rozstała się w lipcu i wtedy zaczęły się problemy Azarenki. Były już partner tenisistki stwierdził, że ta zabierając syna na turnieje rozgrywane po całym świecie robi wszystko, by trzymać go z dala od niego. W efekcie McKeague udał się do sądu w Beverly Hills, a ten po zapoznaniu się z dokumentacją zdecydował, że Leo musi wrócić do Los Angeles.

Azarenka poprosiła o pomoc znajomego adwokata z Izraela Zeeva Welnera, który przygotował odwołanie. Kłopot w tym, że następna rozprawa została zaplanowana na wrzesień. Tenisistka uznała, że ojciec dziecka nie będzie w stanie się nim odpowiednio zaopiekować i ona też nie opuści Kalifornii.

Wiele zatem wskazuje na to, że Białorusinka nie wystąpi w US Open. Zresztą za absencję nie tylko w tym turnieju Azarenka domagać się będzie odszkodowania w wysokości dziesięciu milionów dolarów. Najważniejsza jednak dla niej jest teraz kwestia odzyskania pełnej opieki nad synem. Problem w tym, że według amerykańskich mediów to McKeague jako obywatel USA jest "faworytem" sądowej batalii...

podobne informacje

Wimbledon: Pliskova w trzeciej rundzie

Miami: żelazna Stephens zmęczyła Azarenkę

Miami: Azarenka i Stephens w półfinale

Ma patent na Radwańską. "Trzeba na niej wywierać presję"