tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Lekkoatletyczne MŚ: Bednarek nie awansował do finału

Sylwester Bednarek na eliminacjach zakończył swój występ podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Polak spalił trzy próby na wysokości 2,29. By zakwalifikować się do finału, trzeba było skoczyć jeszcze dwa centymetry wyżej.
Sylwester Bednarek (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Bednarek był jedynym Polakiem, którego mogliśmy oglądać rano na Stadionie Olimpijskim. Wydawało się, że awans będzie dla niego formalnością. Niestety, szczytem możliwości naszego reprezentanta okazała się wysokość 2,26. Z powodu kontuzji musiał zrezygnować srebrny medalista igrzysk olimpijskich z 2012 roku – Amerykanin Erik Kynard.

Lekkoatletyczne MŚ: Bednarek odpadł w eliminacjach Sześciu zawodników pokonało wysokość kwalifikacyjną (2,31): Katarczyk Mutaz Essa Bershim, Ukrainiec Bohdan Bondarenko, Niemiec Mateusz Przybylko, Bułgar Tihomir Iwanow, Brytyjczyk Robert Grabarz, a także startujący pod neutralną flagą Rosjanin Danił Łysenko. Finał w niedzielę, ostatniego dnia mistrzostw.

Piątkowy poranek stał również pod znakiem eliminacji 100 m przez płotki kobiet. Z najlepszym czasem do półfinału awansowała liderka światowych tabel – Amerykanka Kendra Harrison (12.60). Tuż za nią uplasowała się Jamajka Danielle Williams (12.66), a z trzecim rezultatem awansowała Australijka Sally Pearson (12.72). Mistrzyni olimpijska sprzed pięciu lat, po wielu miesiącach walki z kontuzją, potwierdziła swoje medalowe aspiracje.

Poważny wypadek sprinterki. Wpadła w płotek z potężną siłą Cała rywalizacja została jednak przyćmiona przez upadek reprezentantki Trynidadu i Tobago. Deborah John potknęła się na czwartym płotku i z dużą siłą wpadła na kolejny. Po uderzeniu leżała twarzą do ziemi. Po kilku minutach została przewieziona na noszach z bieżni, a następnie przetransportowana do szpitala. Nie podano na razie żadnych informacji o jej stanie zdrowia.

Faworytki bez większych problemów przebrnęły też przez kwalifikacje do finału rzutu dyskiem. Najlepszą próbę zaliczyła Chorwatka Sandra Perković (69,67). W dwóch konkurencjach walczyli dziesięcioboiści. Najlepszy czas na 100 m uzyskał Kanadyjczyk Damian Warner (10.50). Z kolei najdalej kulę pchnął Amerykanin Devon Williams (14,43). Po trzech konkurencjach w klasyfikacji generalnej prowadzi Francuz Kevin Mayer (2703 punkty).

Wielkie emocje czekają nas w sesji wieczornej. W akcji zobaczymy aż sześcioro Polaków, w tym Pawła Fajdka oraz Wojciecha Nowickiego w finale rzutu młotem. Obaj są faworytami do medali. Ponadto w półfinałach pobiegną Joanna Jóźwik i Angelika Cichocka, a na 1500 m Marcin Lewandowski i Michał Rozmys. Początek transmisji od 19:55 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej, a od 20:20 również w TVP1.

podobne informacje

Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. Walka o medale trwa. Gwiazdy na bieżni w Lublinie

HMŚ: porażka faworyta. Bednarek poza podium

HMŚ: Sylwester Bednarek powalczy o medal [transmisja]

Bednarek: brak eliminacji to mniejszy stres. Mogę powalczyć o brąz