Arctic Race: Kristoff wygrał etap, Teuns wciąż liderem

Norweg Alexander Kristoff z ekipy Katiusza wygrał na płycie lotniska Bardufoss drugi etap wyścigu kolarskiego Arctic Race. Prowadzenie utrzymał zwycięzca Tour de Pologne Belg Dylan Teuns (BMC).
Alexander Kristoff (fot. Getty Images)

Kristoff, startujący w koszulce mistrza Europy, wyprzedził po finiszu z peletonu Francuza Hugo Hofstettera (Cofidis) oraz Włocha Andreę Pasqualona (Wanty). Najlepszy z zawodników CCC Sprandi Polkowice Michał Paluta zajął 12. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Teuns wyprzedza o dwie sekundy Pasqualona oraz o trzy Kristoffa. Lider ekipy CCC Niemiec Jonas Koch zajmuje 16. miejsce ze stratą 17 sekund, a Paluta jest 25. – strata 23 sekundy.

W tygodniu poprzedzającym Tour de Pologne 25-letni Teuns odniósł pierwsze w karierze zawodowej triumfy – na dwóch etapach i w klasyfikacji generalnej wyścigu Dookoła Walonii. W Polsce wygrał ponadto etap z metą w Szczyrku.

Czteroetapowy, silnie obsadzony Arctic Race (startuje pięć ekip World Tour) zakończy się w niedzielę w Tromsoe. Jest to najdalej na północ organizowana impreza kolarska, w całości przebiegająca za kołem podbiegunowym.