tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zeus wraca do Natus Vincere!

Danylo "Zeus" Teslenko powrócił do zespołu Natus Vincere! Z Gambit Esports do Na’Vi przeszedł także trener Mikhaylo "Kane" Blagin. Denis "seized" Kostin, który niedawno pożegnał się z Na’Vi, również ponownie wystąpi pod szyldem ukraińskiej organizacji.
Zeus (fot. Flickr.com)

Szokująca informacja pojawiła się zaledwie kilka tygodni po wygranym Majorze przez Zeusa wraz z Gambit Esports. Teslenko był kapitanem zespołu przez rok i w tym czasie udało mu się poprowadzić drużynę do zwycięstwa na dwóch przystankach DremHack Open, a także na PGL Major Kraków. Okazało się, że katalizatorem zmian była próba zwolnienia trenera Kane’a przez Gambit Esports. Zeus podzielił się kulisami transferu na portalu Twitlonger:

"Przez ostatnie 6 miesięcy nasza drużyna doświadczyła wiele nieporozumień i problemów. Uporaliśmy się jednak z nimi i razem udawało nam się wygrać. W tym momencie chłopaki zdecydowali się na wyrzucenie naszego trenera Kane’a, nawet pod warunkiem, że odejde razem z nim. Misha Kane to człowiek, z którym pracowałem i byłem przyjaciółmi bardzo długo, człowiek, który uczył mnie i pomagał przez ostatni rok, kiedy zostałem wyrzucony z Na’Vi, człowiek, który pomógł nam wygrać Majora."

Drużyna myślała jednak inaczej, nie zważając na moje doświadczenie w tej sytuacji i na próby ratowania składu. Jest to dla mnie bardzo dziwne, ponieważ w innych sportach wszystko odbywa się inaczej, trenerzy są chwaleni za takie osiągnięcia. Klucz do sukcesu w grze, to nie tylko utalentowani gracze, ale tandem kapitan/trener. Kiedy ta atmosfera i autorytety są podważone, to praca z drużyną staje się bardzo trudna – napisał Zeus.

Zaskakujący był także powrót seized’a, który niedawno pożegnał się z zespołem. Okazało się, że Rosjanin będzie jednak dalej aktywnym graczem Na’Vi, a obecny skład prezentuje się następująco:

Danylo „Zeus” Teslenko
Ioann „Edward” Sukhariev
Aleksandr „s1mple” Kostyliev
Egor „flamie” Vasilyev
Denis „seized” Kostin
Mikhaylo „Kane” Blagin (trener)

Cała drużyna ma przenieść się do gaming house’u Na’Vi już 15 sierpnia, aby rozpocząć przygotowania do ESL Pro League Season 6, który rozpoczyna się 22 sierpnia. Zobaczymy ich także na DreamHack Masters Malmö 30 sierpnia.

Gambit Esports nie ogłosiło na razie, kto zastąpi Teslenko i Blagina. Ich skład aktualnie prezentuje się następująco:

Dauren „AdreN” Kystaubayev
Abay „Hobbit” Khasenov
Rustem „mou” Telepov
Mihail „Dosia” Stolyarov