tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Coutinho zostanie na Anfield? Liverpool wydał komunikat

Według hiszpańskich mediów transfer Philippe’a Coutinho do Barcelony jest niemal pewny. Liverpool jednak nie martwi się pogłoskami i nie zamierza sprzedawać pomocnika. W piątek wydał oficjalny komunikat, w którym poinformował, że Brazylijczyk w przyszłym sezonie pozostanie w drużynie Juergena Kloppa. Mimo oświadczenia sytuacja wcale nie została rozwiązana…
Philippe Coutinho (fot. Getty Images)

Barca w pułapce. Pieniądze za Neymara przekleństwem?

"Chcemy zająć oficjalne stanowisko w stawie transferu Philippe’a Coutinho. Klub definitywnie nie przyjmie żadnej oferty za piłkarza, który pozostanie członkiem klubu po zamknięciu okienka" – tak brzmi oficjalne stanowisko angielskiego zespołu, które zostało opublikowane w piątek. Dzień wcześniej władze The Reds odrzuciły propozycję Barcelony, która jest gotowa zapłacić 100 milionów euro.

Philippe Coutinho (L) i Juergen Klopp (fot. Getty Images) W podobnym tonie wypowiadał się niedawno trener – Juergen Klopp – Liverpool to nie jest klub, który musi sprzedawać piłkarzy. Z finansowego punktu widzenia nie ma ceny, za którą pozbylibyśmy się Coutinho. Naszym celem jest posiadanie jak najlepszej drużyny, co wiąże się z pozostaniem dotychczasowych piłkarzy i przyjściem nowych – zapewnił Niemiec.

Okazuje się jednak, że to nie jest koniec sagi transferowej z udziałem Brazylijczyka. Podobna sytuacja miała miejsce w 2014 roku, kiedy Liverpool zapewniał, że nie puści Luisa Suareza do Barcelony. Według "Sky Sports" Coutinho zrobił duży krok w sprawie odejścia z Anfield, oficjalnie zwracając się do władz o pozwolenie na transfer. Kilku brytyjskich dziennikarzy zapewniło jednak, że sytuacja nie zmieniła się i Anglicy nie zamierzają wysłuchiwać ofert Barcelony.

FC Barcelona jest przygotowana na wszystkie możliwości. Jeśli chodzi o alternatywy, to w mediach najczęściej pojawiają się nazwiska Christiana Eriksena (Tottenham) i Jeana-Michaela Seriego (OGC Nice). Starając się o Coutinho, Barca jednocześnie prowadzi negocjacje z Borussią Dortmund w sprawie skrzydłowego Ousmane’a Dembele, za którego może zapłacić nawet 150 milionów euro.

Czy Barcelona sprowadzi Phillippe'a Coutinho i Ousmane'a Dembele?
Czy Barcelona sprowadzi Phillippe'a Coutinho i Ousmane'a Dembele?
  • 32.5%Tak
  • 67.5%Nie

podobne informacje

Dramat piłkarza Liverpoolu. Sezon z głowy

Domagoj Vida rozchwytywany przez angielskie kluby. Będzie transferowy rekord?

Media: słynny bramkarz może zastąpić Kariusa

Salah przedłużył kontrakt. "Wierzy w Liverpool"