Sparingowa porażka Polaków z Łotyszami

Reprezentacja Polski w koszykówce mężczyzn przegrała w Rydze z Łotwą 65:77 (23:21, 9:16, 20:20, 13:20) w meczu towarzyskim. Biało-czerwoni przygotowują się do EuroBasketu, z którego transmisje przeprowadzi Telewizja Polska.
Aaron Cel (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Przed tygodniem biało-czerwoni pokonali Łotyszy na Litwie (80:76). Mistrzostwa Europy rozpoczną się 31 sierpnia.

Przed własną publicznością Łotysze zagrali lepiej niż Kłajpedzie. W ich barwach wystąpił po raz pierwszy od czasu kiedy trafił do NBA (2015) środkowy New York Knicks Kristaps Porzingis. Miał double-double: 24 punkty i 12 zbiórek, a także dwa bloki, dwa przechwyty i trzy straty.

Polacy grali najlepiej w pierwszej kwarcie, gdy prowadzili 15:12, oraz 23:21 po pięciu z rzędu punktach Tomasza Gielo.

Słabsza końcówka drugiej kwarty w wykonaniu podopiecznych trenera Mike'a Taylora, którzy stracili 14 punktów z rzędu, spowodowała, że do przerwy przegrywali 32:37. Podobna niemoc głównie w ataku dotknęła biało-czerwonych w końcówce czwartej kwarty, gdy ważyły się losy meczu.

Po rzutach zza linii 6,75 m Przemysława Zamojskiego i Damiana Kuliga Polacy doprowadzili do remisu 65:65 na 2 min. i 50 sekund przed końcem. Od tego momentu nie trafili już jednak żadnego rzutu, pozwalając rywalom na uzyskanie 12 pkt.

Polacy od wtorku będą trenować w Warszawie i wówczas dołączy do nich środkowy Przemysław Karnowski, który przechodził rehabilitację operowanego w USA kciuka. Od 18 sierpnia wystąpią w turnieju w Hamburgu (Rosja, Niemcy i wicemistrz olimpijski Serbia), a 24-26 sierpnia w Legionowie podejmą innych uczestników Eurobasketu – Węgry, Wielką Brytanię i Izrael.

Polska – Łotwa 65:77 (23:21, 9:16, 20:20, 13:20)