tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

ME w WKKW coraz bliżej. Transmisja w TVP

Europejska czołówka jeźdźców i amazonek już 17 sierpnia stanie do walki o medale mistrzostw Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Transmisja zawodów w Telewizji Polskiej!
Michael Jung (fot. Getty Images)

Sportową rywalizację poprzedzi ceremonia otwarcia, która odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 20.45 na Pergoli przy Hali Stulecia we Wrocławiu. – Uroczystość będzie doskonałą okazją do zaprezentowania wszystkich teamów narodowych szerszej publiczności – powiedział Marcin Konarski, dyrektor organizacyjny zawodów. Wśród zgłoszonych zawodników są same jeździeckie gwiazdy, m.in: Niemiec Michael Jung, aktualny mistrz Europy i numer jeden w światowym rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Po prezentacji odbędzie się specjalny pokaz multimedialnej fontanny. Wstęp na ceremonię otwarcia jest bezpłatny.

Merel Blom (fot. Getty Images) Dyscyplina WKKW, nazywana również jeździeckim triatlonem, to trzy różne konkurencje, które zawodnik pokonuje na jednym koniu. Mistrzostwa startują 17 sierpnia na hipodromie w Morawie koło Strzegomia. W czwartek i piątek rozegrana zostanie próba ujeżdżenia, tzw. taniec z koniem, w sobotę – cross - najbardziej widowiskowa konkurencja, czyli bieg z przeszkodami w pełnym galopie. Nowych mistrzów Europy wyłoni niedzielny konkurs skoków przez przeszkody.

W trakcie zawodów nie zabraknie atrakcji dla publiczności. Na hipodromie powstanie wielka strefa wystawców z produktami jeździeckimi i lokalną specjalnością - wyrobami granitowym. W programie także Salon Konia Polskiego: prezentacje osiągnięć polskiej hodowli koni oraz pokazy powożenia zaprzęgami.

W piątek wystąpią zespoły folklorystyczne, a gwiazdą wieczoru będzie Future Folk, którego wokalistą jest Stanisław Karpiel-Bułecka. W sobotę na scenie zaśpiewa Teresa Werner, zespół Piękni i Młodzi oraz grający muzykę rockową zespół Piersi. Sobotnie koncerty zakończy pokaz z użyciem ognia w wykonaniu kaskaderów konnych.

W niedzielę kaskaderzy z Apolinarski Group we współpracy z Wojciechem Orlikiem zaprezentują swoje umiejętności woltyżerskie w pokazie wywodzącej się z Kaukazu dżigitówki. Wykonają zapierające dech w piersiach akrobacje na galopującym koniu. Z myślą o najmłodszych powstanie miasteczko zabaw z karuzelami, dmuchanymi zjeżdżalniami, bungee, ścianką wspinaczkową i przejażdżkami na kucykach. Mistrzostwa Europy w WKKW to nie tylko wielkie wydarzenie sportowe, ale także świetna zabawa dla całej rodziny.

Program sportowy i imprezy towarzyszące:

Wtorek, 15.08.2017
20.45 Ceremonia otwarcia – Pergola przy Hali Stulecia we Wrocławiu – wstęp wolny

Środa, 16.08.2017
15:00 Pierwszy przegląd koni

Czwartek, 17.08.2017
10.00 – 16.30 Ujeżdżenie – część I

Piątek, 18.08.2017
10.00 – 16.30 Ujeżdżenie – część II
17.00 Koncert muzyki folkowej (scena przy trasie crossu)
Wystąpią: zespoły folklorystyczne, zespół muzyki country, gwiazda wieczoru – Future Folk

Sobota, 19.08.2017
11.00 - 16.30 Cross
Prezentacje sołectw – Strefa wystawców lokalnych – cały dzień
17.00 Koncert muzyki rozrywkowej – scena przy trasie crossu (wstęp wolny)
Wystąpią: Teresa Werner, Piękni i Młodzi, gwiazda wieczoru – Piersi

Niedziela, 20.08.2017
09.00 Drugi przegląd koni
11.00 – 15.30 Skoki
15.35 – 16.00 Ceremonia medalowa
Giełda minerałów – Strefa wystawców lokalnych – cały dzień


Pokazy kaskaderskie:
Apolinarski Group – kaskaderzy konni – Arena główna (w przerwie części sportowej)
Salon Polskiego Konia:Pokazy hodowlane oraz pokazy powożenia zaprzęgami – Arena główna (w przerwie części sportowej)

podobne informacje

WKKW: Polacy tuż za podium ME w jeździectwie