tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ: kolejny polski medal? Dziś Lićwinko i Krukowski

Kamila Lićwinko i Marcin Krukowski będą reprezentować Polskę podczas sobotniej sesji wieczornej na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w lekkoatletyce. Medalowe nadzieje wiążemy szczególnie z tą pierwszą, która ma nadzieje wreszcie skoczyć na stadionie powyżej dwóch metrów… Transmisja w TVP2, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej od 19:35.
Kamila Lićwinko (fot. Getty)

Niemal cała sobota stoi pod znakiem męskiej rywalizacji w dziesięcioboju i sprinterskich sztafet. Ani tu, ani tu nie mamy jednak swoich reprezentantów.

Marija Lasickene (fot. PAP) Mamy za to wspaniałą skoczkinię wzwyż, która ma poważne szanse na to, by powiększyć nasz medalowy dorobek. Kamila Lićwinko eliminacje przeszła jak burza, zapewnia, że czuje się świetnie i wszystko wskazuje na to, że czeka nas bardzo emocjonujący konkurs.

Poza zasięgiem wydaje się właściwie tylko występująca jako “niezrzeszona” Rosjanka Marija Lasickene, która – choć występować może rzadko, niemal wyłącznie na terenie ojczyzny – w tym sezonie już dwukrotnie “złamała” barierę dwóch metrów. Poza nią, do grona największych faworytek zalicza się Amerykankę Vashti Cunningham, Ukrainkę Julię Lewczenko i właśnie Lićwinko.

Wśród faworytów do triumfu w rzucie oszczepem dominują Niemcy. Marcin Krukowski, choć ma na koncie piąty wynik tegorocznych list, potrzebowałby kolejnego rekordu życiowego (i Polski zarazem), by z Londynu wylecieć z medalem. Stać go na to. W eliminacjach zaprezentował się solidnie, uzyskał wymagane minimum i znalazł się wśród trzynastu szczęśliwców, którzy rywalizować będą w finale. W Białymstoku zadziwił lekkoatletyczną Polskę. Czy zrobi to ponownie w stolicy Anglii?

Sobota, 12 sierpnia
(sesja wieczorna)

18:30 rzut oszczepem [M] - dziesięciobój (A)
19:55 rzut oszczepem [M] - dziesięciobój (B)
20:05 skok wzwyż [K] - finał K. Lićwinko
21:05 100 metrów przez płotki [K] - finał
21:15 rzut oszczepem [M] - finał M. Krukowski
21:20 5000 metrów [M] - finał
21:45 1500 metrów [M] - dziesięciobój
22:30 4x100 metrów [K] - finał
22:50 4x100 metrów [M] - finał

Które miejsce zajmie Kamila Lićwinko?
Które miejsce zajmie Kamila Lićwinko?
  • 25.1%Pierwsze
  • 25.9%Drugie
  • 26.6%Trzecie
  • 10.2%Czwarte
  • 12.2%Piąte lub gorsze

podobne informacje

Lekkoatleci po urlopach, galach i ślubach wracają do pracy

Mityng w Zagrzebiu: Lićwinko najlepsza w skoku wzwyż

Stalowe nerwy Lićwinko! Brąz Polki w skoku wzwyż

MŚ: eliminacje na szóstkę. Polski komplet awansów