tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ: chodzona niedziela. Mistrz przy mikrofonie...

Chód, chód i jeszcze raz chód. Cztery konkurencje i wielogodzinna okazja do spaceru po Londynie – tak dla uczestników, jak i widzów. Za mikrofonem czterokrotny mistrz olimpijski – Robert Korzeniowski, a wraz z nim były medalista mistrzostw Europy w pięcioboju, Jarosław Idzi. Warto posłuchać, warto obejrzeć, tym bardziej, że w gronie startujących aż sześciu Polaków.
(fot. Getty)

Zaczną, o godzinie 8:45, śmiałkowie na 50 kilometrów. Co ciekawe, jednocześnie wystartują i kobiety, i mężczyźni. Żadnych pań pod biało-czerwoną flagą w stawce nie mamy, mamy za to trzech panów: Rafała Augustyna, Adriana Błockiego i Rafała Fedaczyńskiego.

Niecałe pięć godzin później, o 13:20, wystartuje chód na 20 kilometrów pań. Na 15:20 zaplanowano natomiast start mężczyzn. I tu znów Polacy: Artur Brzozowski, Damian Błocki i Jakub Jelonek.

Wydarzenie uświetni komentarz jednego z najlepszych polskich sportowców w historii, wielokrotnego medalisty najważniejszych imprez – Roberta Korzeniowskiego, któremu pomagać będzie świetny niegdyś pięcioboista Jarosław Idzi.

podobne informacje

DMŚ w chodzie sportowym: Polacy z brązowym medalem

Zawieszony dożywotnio rosyjski trener chodziarzy nadal pracuje

Niedziela w TVP i aplikacji. Sprawdź plan transmisji

Nowak: skorzystałem na współpracy z Markowem