tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polski obieżyświat bohaterem Superpucharu... Jordanii (wideo)

Łukasz Gikiewicz grał już m.in. w Kazachstanie, Arabii Saudyjskiej i Tajlandii, a obecnie jest gwiazdą w Jordanii. Dwa gole polskiego napastnika pozwoliły jego Al-Faisaly zdobyć Superpuchar Jordanii. Jest to już jego trzecie trofeum w tym kraju.
Łukasz Gikiewicz (fot. Twitter.com)

Egzotyczny transfer Mierzejewskiego. Czas na Kraj Kangurów

Al-Faisaly pokonało Al-Jazeera Club 2:1, a oba gole strzelił Gikiewicz. "Lukas", bo tak mówią o nim nad Jordanem, najpierw wykorzystał rzut karny, a w dogrywce zdobył decydującą bramkę po prostopadłym podaniu z głębi pola.

30-letni Polak gra dla Al-Faisaly od lutego, a już zdążył zdobyć wszystkie najważniejsze trofea – mistrzostwo kraju, Puchar i teraz Superpuchar. Strzelił w tym czasie 10 goli. W Jordanii występujący z numerem 99 napastnik jest prawdziwą gwiazdą.

Z Polski wyjechał w 2013 roku. Najpierw obrał kurs na Cypr. W Omonii Nikozja grał niecały rok, by przenieść się do kazachskiego Tobołu Kostanaj. Potem występował kolejno w AEL Limassol (Cypr), Lewskim Sofia (Bułgaria), Al-Wahda (Arabia Saudyjska), Ratchaburi FC (Tajlandia), BEC Tero Sasana (Tajlandia) i teraz w Al-Faisal. W sumie przez cztery lata "zwiedził" osiem klubów i sześć krajów, nie licząc Polski.

podobne informacje

Łukasz Gikiewicz gwiazdą Jordanii. "Kibice mnie pokochali"

Gikiewicz podbija Jordanię. "Każda liga ma swoją Legię"

Łukasz Gikiewicz zagra w Arabii Saudyjskiej

Burkhardt zdobył Puchar Bułgarii