tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ: emocje do końca. Obie polskie sztafety w finale 4x400 m

Polska sztafeta kobiet zajęła czwarte miejsce w swoim biegu eliminacyjnym na 4x400 m, ale awansowała z czasem 3:26.47 do niedzielnego finału. Jeszcze lepiej pobiegli panowie, którzy w swoim biegu byli drudzy (3:01.78). Wyprzedzili m.in. Kubę i Jamajkę, a ulegli tylko Hiszpanii.
Od prawej: Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska i Iga Baumgart (fot. PAP/

Polki pobiegły w składzie Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska i Iga Baumgart. Hołub świetnie zaczęła, ale potem "wyższy bieg" wrzuciły Jamajki i Nigeryjki. Przed ostatnią zmianą biało-czerwone wyprzedzały również Niemki. I choć Iga Baumgart na ostatniej zmianie znacznie zmniejszyła różnicę, to ostatecznie kolejność na mecie nie uległa zmianie.

Są jednak powody do zadowolenia – halowe mistrzynie Europie awansowały z szóstym czasem (wyprzedziły Botswanę, trzecią w pierwszym biegu) i najlepszym wynikiem w tym roku. Faworytkami do medali w niedzielnym finale będą USA, Jamajka i Wielka Brytania.

Świetnie zaprezentowali się mężczyźni w składzie Kajetan Duszyński, Łukasz Krawczuk, Tymoteusz Zimny, Rafał Omelko. Oni również osiągnęli najlepszy czas w sezonie i dość niespodziewanie wyprzedzili faworyzowanych rywali zza Oceanu.

W mocniej obsadzonym i szybszym drugim biegu triumfowali Amerykanie przed Trynidadem i Tobago oraz Belgią. Wszystkie te trzy sztafety pobiegły poniżej trzech minut, a Polacy ostatecznie weszli do finału z siódmym czasem.

MŚ w lekkoatletyce: Polacy drudzy w półfinale sztafety na 4x400
MŚ w Londynie: Polki z awansem do finału sztafety 4x400
Polska sztafeta 4x400: musimy dać w gaz
"Nasze szanse wzrosły po tym półfinale"

podobne informacje

Mistrzowie olimpijscy w odwrocie. To nie były rekordowe MŚ

MŚ: Polacy zarobili w Londynie ponad 1,2 miliona złotych

Najlepsze MŚ dla polskich lekkoatletów w historii

MŚ: chodzona niedziela. Mistrz przy mikrofonie...