tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

ESPN: Hersh Family zainwestowało 35 milionów w Team EnVyUs

Organizacja Hersh Family Investments zainwestało 35 milionów dolarów w organizację e-sportową Team EnVyUs. Informacja została przekazana przez portal ESPN, który otrzymał ją ze źródeł zbliżonych do obu stron.
Overwatch EnVyUs (flickr.com)

Edgar Davids wygrał w sądzie z Riot Games

Zawarta umowa jest największą tego typu inwestycją w historii e-sportu. EnVyUs ma przenieść się do Dallas, gdzie otrzymają miejsce w lidze gry Overwatch, przeznaczoną dla regionu Austin-Dallas. Kwota wymagana do przystąpienia w lidze opiewa na 20 milionów dolarów. EnVyUs zostanie ósmą drużyną Overwatch League. Jednym z uczestników rozgrywek jest także The Kraft Sports Group, które jest właścicielem New England Patriots, a także Sterling Equities – właściciel New York Mets.

Team EnVyUs złożyło również wniosek o miejsce w League of Legends Championship Series w Północnej Ameryce. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku organizacja będzie musiała zapłacić 10 milinów dolarów za udział w rozgrywkach.

Kenneth A. Hersh jest współzałożycielem firmy Natural Gas Partners, a także CEO muzeum i biblioteki George W. Bush Presidential Cente. Hersh jest także dyrektorem Texas Rangers. Hersh Family Investments już wcześniej inwestowało w e-sport. W kwietniu grupa uczestniczyła w inwestycji na rzecz organizacji Fnatic, która otrzymała łącznie 7 milionów dolarów. Wkład firmy miał być jednak symboliczny w porównaniu do ich umowy z EnVyUs.