24 Jakub Tosik
  Nenad Bjelica
  Piotr Stokowiec

Lech – Zagłębie 1:1. Lider nadal bez porażki

Lech Poznań zremisował u siebie z Zagłębiem Lubin 1:1 (0:0) w sobotnim meczu piątej kolejki Ekstraklasy. Miedziowi wciąż są na czele tabeli, a Kolejorz znajduje się na czwartym miejscu i ma trzy punkty straty do lidera.
Mario Situm (L) i Lubomir Guldan (fot. PAP/Bartosz Jankowski)

Beniaminek przegrał w Niecieczy. Trzy punkty dla Wisły

W pierwszej połowie tempo spotkania mogło się podobać, lecz okazji bramkowych było niewiele. Lechici najlepsze mieli nie po własnych zagraniach, ale po błędach defensywy gości. Dwukrotnie Christian Gytkjaer mógł skorzystać z prezentu rywali – w pierwszej sytuacji minimalnie szybszy był Martin Polacek, a w 37. minucie przejął piłkę w polu karnym i z ostrego kąta strzelił wzdłuż bramki.

Lubinianie nie kwapili się do bardziej zdecydowanych ataków, a większy nacisk kładli na obronę. Zagłębie rzadko gościło pod bramką Matusa Putnockiego, ale było bliższe strzelenia gola. Jakub Świerczok odebrał piłkę Emirowi Dilaverowi, uderzył z ponad 20 metrów, ale trafił w poprzeczkę.

Łukasz Trałka (L) i Filip Starzyński (fot. PAP/Bartosz Jankowski) Po przerwie gospodarze po precyzyjnym strzale Mario Situma zza pola prowadzili. Chorwat strzelił pierwszego gola w polskiej ekstraklasie. Po chwili mogło być 2:0, ale tym razem Polacek wybił piłkę na rzut rożny. Strata bramki nie wpłynęła na postawę lubinian, którzy nadal grali mało kreatywnie w ataku. Tylko raz po kontrataku Bartłomiej Pawłowski nie zdążył do ostatniego podania.

Lech wciąż miał przewagę, choć gdy nadarzała się okazja, to starał się "ukraść" cenne sekundy. Zanosiło się, że skromne prowadzenie gospodarze utrzymają do końca spotkania. Być może gra lubinian trochę uśpiła poznaniaków, bo w 81. minucie w polu karnym błąd popełnił Nikola Vujadinovic, a Alan Czerwiński z bliska pokonał bramkarza.