39 Michał Helik
  Kiko Ramirez
  Michał Probierz

Wisła – Cracovia 2:1. Dublet Carlitosa w końcówce

Wisła Kraków wygrała u siebie w derbach miasta z Cracovią 2:1 (0:1) – ostatnim sobotnim meczu piątej kolejki Ekstraklasy. Goście przez ostatnie 15 minut grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Kamila Pestki, co wykorzystał Carlitos, który w niecałe 10 minut strzelił dwa gole.
Patryk Małecki (L) i Carlitos (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Remis w Poznaniu. Lider nadal bez porażki

Cracovia zaczęła mecz znacznie odważniej niż Wisła. Michał Probierz ustawił zespół z dwójką napastników - Krzysztofem Piątkiem i Mateuszem Szczepaniakiem, z kolei Kiko Ramirez nakazał swoim zawodnikom uważną grę w defensywie i szukania okazji do kontrataków.

Wiślacy popełniali sporo błędów technicznych, łatwo tracili piłkę. W 24. minucie Szymon Drewniak świetnie podał do Krzysztofa Piątka, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Michała Buchalika.

Wisła dopiero kilkanaście minut później zaczęła częściej przebywać na połowie Cracovii. Groźny strzał z dystansu oddał Petar Brlek, lecz Grzegorz Sandomierski sparował piłkę. Najlepszą okazję do wyrównania miał Jakub Bartosz.

(fot. PAP/Jacek Bednarczyk) Tuż po zmianie stron mogło być 2:0 dla Pasów. Szczepaniak oddał strzał z kilku metrów, ale nad poprzeczką. Trener Ramirez zaczął wprowadzać na boisku ofensywnych zawodników, ale – mimo rosnącej przewagi – Wisła nie stwarzała zbyt wielu groźnych okazji do zdobycia gola.

W 75. minucie lewy obrońca Pasów Kamil Pestka otrzymał drugą żółtą kartkę i goście musieli się bronić w dziesięciu. Wisła bezlitośnie to wykorzystała. W 80. minucie Carlitos przeprowadził fantastyczny rajd i precyzyjnym strzałem doprowadził do remisu. Potem jeszcze do bramki trafił Paweł Brożek, ale arbiter odgwizdał spalonego. Za to w 89. minucie Maciej Sadlok świetnie podał do Carlitosa. Piłka po strzale Hiszpana odbiła się od słupka i wtoczyła do bramki.