tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dramat Bolta. Sensacyjna wygrana Brytyjczyków

Reprezentanci Wielkiej Brytanii w składzie Chijindu Ujah, Adam Gemili, Daniel Talbot, Nethaneel Mitchell-Blake wygrali finał sztafet 4x100 m na mistrzostwach świata w Londynie. Srebrne medale wywalczyli Amerykanie, a brązowe Japończycy. Pecha miał Jamajczyk Usain Bolt, którego złapał skurcz i nie dobiegł do mety. To był jego ostatni występ w karierze.
Dramat Bolta. Kontuzja na pożegnanie z bieżnią...
Usain Bolt (fot. Getty Images)

MŚ: srebro Faraha na pożegnanie. Triumf Edrisa

Brytyjczycy wygrali z czasem 37,47 s. Amerykanie w składzie Mike Rodgers, Justin Gatlin, Jaylen Bacon, Christian Coleman uzyskali 37,52 s, a Japończycy – Shuhei Tada, Shota Iizuka, Yoshihide Kiryu, Kenji Fujimitsu – 38,04 s.

Bolt po mistrzostwach w Londynie kończy piękną karierę. Przed tygodniem wywalczył brązowy medal w biegu indywidualnym na 100 m. Wygrał Justin Gatlin przed Christianem Colemanem.

W sztafecie 4x100 pań triumfowały Amerykanki, które pobiegły w składzie: Aaliyah Brown, Allyson Felix, Morolake Akinosun i Tori Bowie. Pozostałe miejsca na podium zajęły Brytyjki i broniące tytułu Jamajki. Triumfatorki przebiegły dystans w 41,82. Reprezentantki gospodarzy uzyskały 42,12, a Jamajki – 42,19. 

Lekkoatletyczne MŚ: triumf amerykańskich sprinterek

podobne informacje

Porażka w piłkarskim debiucie Usaina Bolta

Kolejne testy Bolta. Tym razem... Norwegia

Lekkoatletyka bez bohaterów. "Trudny czas"

Bolt: liczę na ofertę od Manchesteru United