13.08.2017, 00:10
Rogers Cup 2017
1/2 finału

Toronto: Switolina kontra Wozniacki w finale turnieju

Elina Switolina pokonała Simonę Halep 6:1, 6:1 w półfinale turnieju WTA w Toronto. Pojedynek zapowiadany jako hit rozczarował. Trwał zaledwie 57 minut. W finale rywalką Ukrainki będzie Caroline Wozniacki. Transmisja z meczu o tytuł w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.
Elina Switolina (fot. PAP/EPA)

Wozniacki pierwszą finalistką

Obie zawodniczki w sobotę musiały rozegrać dwa spotkania. Switolina była w stanie odmienić losy przerwanego w piątek pojedynku z Garbine Muguruzą. Po przegranym pierwszym secie wygrała dwa kolejne i zameldowała się w półfinale. Z kolei Halep łatwo poradziła sobie z Caroline Garcią.

Kibice zacierali ręce na pojedynek czołowych tenisistek światowego rankingu. Wielkich emocji jednak nie było. Wszystko za sprawą bardzo dobrej dyspozycji Ukrainki i słabej Rumunki, która popełniała wiele niewymuszonych błędów. Tylko w pierwszym secie popsuła siedemnaście piłek.

W drugiej partii wydawało się, że będzie jeszcze gorzej. Switolina prowadziła już 5:0 i miała piłkę meczową. Halep obroniła ją i przełamała rywalkę. Zryw tenisistki z Konstancy był jednak chwilowy. Kolejny gem padł już łupem Ukrainki, która w finale zagra z Wozniacki.

W bezpośrednich pojedynkach jest 2:0 dla Ukrainki. Po raz ostatni obie zawodniczki mierzyły się w Dubaju. Switolina wygrała 6:4, 6:2. Teraz była liderka światowego rankingu będzie miała idealną okazję do rewanżu...