tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Japan Cup 2017: Polska – Japonia 32:26

Polskie piłkarki ręczne wygrały z reprezentacją Japonii 32:26 (19:15) na zakończenie turnieju Japan Cup 2017. Był to czwarty mecz drużyny Leszka Krowickiego i drugie zwycięstwo. Jesienią czekają ważne spotkania w eliminacjach ME 2018, a w grudniu mistrzostwa świata w Niemczech.
Katarzyna Janiszewska (fot. PAP)

TRANSMISJE Z MŚ PIŁKAREK RĘCZNYCH OD 1 GRUDNIA NA ANTENACH TVP ORAZ W APLIKACJI MOBILNEJ I SPORT.TVP.PL!

Trener Krowicki zabrał do Japonii jedynie zawodniczki występujące na co dzień w PGNiG Superlidze.

Pod koniec września Polki rozegrają dwa spotkania w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy 2018 – z Włoszkami (27.09 w Lubinie) oraz Słowaczkami (01.10 w Powaskiej Bystrzycy).

W grupie 2. kwalifikacji do EHF EURO 2018 znalazły się Polska, Czarnogóra, Włochy i Słowacja. Awans do francuskiego czempionatu wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz jeden zespół z trzeciego miejsca z najlepszym bilansem.

Z kolei 1 grudnia rozpoczną się mistrzostwa świata w Niemczech. Reprezentacja Polski, czwarta drużyna MŚ 2015 i 2017, przegrały w fazie play-off z Rosją, ale otrzymały "dziką kartę". W grupie B zmierzą się z Norwegią, Szwecją, Czechami, Węgrami i Argentyną. Transmisje na antenach Telewizji Polskiej, na stronie SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Japonia – Polska 26:32 (15:19)
Polska: Kordowiecka, Gawlik 2 – Balsam, Michałów 6, Roszak 4, Grzyb 7, Janiszewska 2, Zych, Drabik 4, Gęga, Kozłowska 1, Nosek, Szarawaga 3, Achruk 3, Nocuń.

Zobacz także Japan Cup: Polki przegrały z Angolą Japan Cup: zwycięstwo polskich szczypiornistek Mecz piłkarek ręcznych odwołany przez... tajfun Porażka polskich piłkarek ręcznych z kadrą Japonii B

podobne informacje

Jaka przyszłość kadry? "Czas działa na naszą korzyść"

Węgry – Polska w TVP Sport i SPORT.TVP.PL

Kontuzja na treningu. Stasiak nie zagra z Chinkami