tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Polskie flagi motywują". Nie ma mocnych na Kubackiego

– Praca z panią psycholog przynosi efekty. Kiedyś na treningach było wszystko w porządku, w zawodach nie zawsze – zauważył Dawid Kubacki po sobotnim zwycięstwie w konkursie Letniego Grand Prix we francuskim Courchevel. – Miło patrzeć na polskie flagi, to bardzo motywuje – podziękował kibicom drugi w zawodach Maciej Kot.
Dawid Kubacki: kibice dmuchali mi pod narty
Dawid Kubacki, zwycięzca sobotnich zawodów (fot. Getty Images)

Courchevel: Kubacki królem lata. Kot tuż za...

Kibice zawsze pomagają, półtora metra podmuchają pod narty – żartował po konkursie Kubacki , który z kompletem zwycięstw umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. – Skakałem dziś na przyzwoitym poziomie. Bywało, że na treningach wszystko wychodziło, w konkursach było gorzej. Praca z panią psycholog przynosi jednak efekty – dodał.

Maciej Kot: to nie był łatwy konkurs "Miło patrzeć na polskie flagi"

Moje skoki były w kratkę, szczególnie nieudane były kwalifikacje, mogłem nie dostać się do konkursu. Same zawody też nie były łatwe. Myślę, że równe skoki są kwestią detali, muszę wykorzystać rezerwy, które we mnie drzemią – podsumował swój występ Maciej Kot, który w Courchevel zajął drugie miejsce.

W pierwszej serii przeszkadzał wiatr, który trochę namieszał. Kamil Stoch miał bardzo złe warunki, ale jak pokazał Dawid Kubacki, można te warunki przeskoczyć .

Szczególnie mobilizuję się na zawody, lubię atmosferę, jaka im towarzyszy i daje mi to naprawdę pozytywnego kopa. Miło patrzeć na polskie flagi, które bardzo motywują. Mazurek Dąbrowskiego na podium jest najlepszym sposobem podziękowania dla kibiców, którzy tak licznie tu przybyli – podkreślił drugi skoczek w klasyfikacji generalnej Letniego GP.

Kamil Stoch: jesteśmy mocną drużyną "Czekam na zimę"

Do udanych nie może zaliczyć sobotniego konkursu Kamil Stoch, który zajął 14. miejsce. – Wynik tego nie pokazał, ale skoki były solidne i przed wszystkim stabilne – skomentował swój występ dwukrotny mistrz olimpijski. – Nadal dużo pracy przede mną. Muszę wkładać dużo energii w treningi .

Cieszę się z wyników kolegów i gratuluje im występów. Jeśli chodzi o mnie, to chcę zbudować dobrą formę na zimę i na tym się skupiam – zaznaczył Stoch.

Piotr Żyła: teraz ja mam urlop "Czas na urlop"

Jak zwykle z humorem skomentował sobotnie zawody Piotr Żyła, który zajął w konkursie szóste miejsce.

Pytany o to, kiedy na podium stanie komplet Polaków, zażartował: – Jest jeszcze sporo zawodów, także może we dwóch, trzech albo czterech zmieścimy się na podium.

O swoich skokach powiedział: – Pierwszy nie był specjalny, ale drugi wyszedł już w miarę fajny.

Teraz mam tydzień wolnego i mam urlop od wszystkiego – zakończył Żyła.

Czy Dawid Kubacki wygra cykl Letniego GP?
Czy Dawid Kubacki wygra cykl Letniego GP?
  • 96.8%Tak
  • 3.2%Nie