MŚ: Francuz zdeklasował rywali w chodzie na 50 km

Yohann Diniz zdobył złoty medal mistrzostw świata w chodzie na 50 km. Francuz uzyskał czas 3:33.11. Srebro i brąz zawodów w Londynie wywalczyli Japończycy: Hirooki Arai i Kai Kobaiashi. Najlepszy z Polaków Rafał Augustyn był 7. Wśród kobiet triumfowała Portugalka Ines Henriques z najlepszym czasem na świecie (4:05.56).
Yohann Diniz (fot. Getty Images)

MŚ: srebro Faraha na pożegnanie. Triumf Edrisa

39-letni Diniz, rekordzista świata (3:32.33) i ósmy zawodnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, uzyskał czas 3:33.12 i pobił o prawie trzy minuty rekord imprezy, należący od 2003 roku do Roberta Korzeniowskiego – 3:36.03.

Francuz został najstarszym w historii lekkoatletycznych MŚ złotym medalistą w męskiej rywalizacji.

Arai, trzeci na igrzyskach w Brazylii, stracił do Francuza więcej niż osiem minut – 3:41.17, a Kobayashi minął linię mety dwie sekundy po rodaku.

Najlepszy z Polaków, Rafał Augustyn był siódmy. 22. miejsce zajął Rafał Fedaczyński, a Adrian Błocki uplasował się na 24. pozycji.

Tytuł mistrzyni świata w chodzie na 50 kilometrów wywalczyła Portugalka Ines Henriques z najlepszym czasem na świecie – 4:05.56.

Pozostałe miejsca na podium zajęły Chinki. Druga była Hang Yin (4:08.58), a trzecie miejsce zajęła Shuqing Yang (4:20.49).

Na siedem zawodniczek, które wystartowały w zawodach, tylko cztery ukończyły rywalizację. Na czwartym miejscu zameldowała się na mecie Amerykanka Kathleen Burnett (4:21.51).

MŚ w Londynie: chód na 50 km kobiet i mężczyzn