tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zakaz treningów dla Dembele na czas nieokreślony

Konflikt na linii pracodawca – pracownik trwa. Po tym jak Ousmane Dembele przestał pojawiać się na treningach, Borussia Dortmund nałożyła na niego karę. Francuz nie będzie mógł powrócić do zajęć dopóki... klub nie odwoła zakazu.
Ousmane Dembele (fot. Getty Images)

Zamieszanie wokół skrzydłowego trwa już od kilku dni. Transferem piłkarza zainteresowana jest FC Barcelona, ale dortmundzycy mają zbyt wielkie oczekiwania finansowe. Według "Kickera" Hiszpanie proponują 100 milionów euro plus bonusy. Borussia oczekuje co najmniej 130 milionów.

Presję na sternikach klubu próbował wywrzeć Dembele, który niespodziewanie zniknął i nie poinformował o tym nikogo ze sztabu szkoleniowego. Szantaż okazał się jednak nieudolny, a Borussia pozostała nieugięta.

Aktualnie sytuacja jest patowa. Piłkarz obraził się na rządzących klubem, a klub... nałożył na zawodnika zakaz treningów. I to do odwołania. Niemieckie media sugerują, że jeśli Barcelona nie spełni wymagań finansowych BVB, to transfer nie dojdzie do skutku, a zawodnik – jeśli nie będzie chciał stracić całego sezonu – zostanie zmuszony do przeprosin.

Puchar Niemiec, 1. runda: Chemnitzer – Bayern Monachium (skrót)
Chemnitzer – Bayern 0:1: gol Lewandowskiego z rzutu wolnego
Chemnitzer – Bayern 0:3: drugi gol Lewandowskiego
Chemnitzer – Bayern 0:4: gol Ribery'ego z wolnego

podobne informacje

Nikt wybitny nie chce grać w Niemczech. Bundesliga w opałach

"Marca": Borussia może stracić miliony przez kontuzję Dembele

Oficjalnie: Ousmane Dembele piłkarzem Barcelony

Ultimatum dla Barcelony. Negocjacje ws. Dembele potrwają do niedzieli