tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Skandaliczna oprawa. Wisła odpowie przed Komisją Ligi

Wisła Kraków może zostać ukarana za oprawę, jaką jej kibice zaprezentowali podczas sobotniego meczu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarskiej z Cracovią. Sobotnie derby Krakowa zakończyły się zwycięstwem Wisły 2:1.
Kibice Wisły Kraków (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Przed rozpoczęciem spotkania z Cracovią kibice Wisły zgromadzeni na sektorze C zaprezentowali oprawę, której głównym elementem była grafika przedstawiająca krzyże symbolizujące zabitych w chuligańskich porachunkach kibiców Cracovii. Ponadto rozwieszono dwa transparenty. Na jednym z nich widniał napis – "Boże miej litość dla naszych wrogów", a na drugim – "bo jak widzisz my tej litości nie mamy". Poza tym kibice zajmujący ten sektor odpalili zakazaną pirotechnikę.

Sprawą zajmie się Komisja Ligi. Ekstraklasa SA na swoim oficjalnym koncie na Twitterze zamieściła następujący komunikat: "Komisja Ligi zajmie się w środę oprawą zaprezentowaną podczas meczu Wisła – Cracovia. Przedstawiciele Wisły Kraków zostali wezwani na posiedzenie". Poproszona o komentarz rzecznik prasowy Wisły Olga Tabor-Leszko powiedziała: – Nie znaliśmy treści tej oprawy przed jej zaprezentowaniem. Klub popiera sportowe zachowanie i sportowy doping. W Wiśle Kraków nie ma akceptacji dla zachowań nawołujących do nienawiści.

Mecz na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana oglądało 25 523 widzów. Nie było wśród nich zorganizowanej grupy kibiców Cracovii, gdyż za nieodpowiednie zachowanie podczas poprzednich derbów rozegranych 16 grudnia 2016 roku i zniszczenie sektora gości klub ten został ukarany grzywną w wysokości 30 tysięcy złotych i zakazem obecności swoich fanów na jednym derbowym spotkaniu.

Carlitos: teraz rozumiem, co znaczą derby
Głowacki: Hiszpanie wnieśli do szatni radość

podobne informacje

Ze snu o Europie w koszmar. Kręta droga Wisły Kraków do domu

Jest porozumienie! Wisła może zostać przy Reymonta

"Ratujmy Reymonta". Głowacki i... Marcelo listy piszą

Król strzelców Ekstraklasy przechodzi z Wisły do Legii