11 Daniel Didavi
0 Nany Dimata
  Andries Jonker

Puchar Niemiec: 90 minut i nowa-stara pozycja Błaszczykowskiego

VfL Wolfsburg pokonał na wyjeździe czwartoligowy FC Eintracht Norderstedt 1:0 (0:0) w spotkaniu 1. rundy Pucharu Niemiec. W składzie gości pełne spotkanie rozegrał Jakub Błaszczykowski. VfB Stuttgart tymczasem, z Marcinem Kamińskim w składzie, po rzutach karnych pokonało Energie Cottubs. Transmisja z poniedziałkowego meczu Herthy Berlin z Hansą Rostock od 20.40 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Jakub Błaszczykowski (fot. Getty Images)

Triumf Borussii. Hat-trick Aubameyanga

Polak tym razem nie wystąpił w obronie, ale zagrał jako prawoskrzydłowy. Jedynego gola strzelił w drugiej połowie nowy piłkarz Wolfsburga – Hiszpan Ignacio Camacho, który został kupiony z Malagi za około 10 milionów euro.

Na swojej nominalnej pozycji, i to aż 120 minut, rozegrał w barwach Stuttgartu Marcin Kamiński. Choć jego zespół już po dwóch kwadransach niespodziewanie przegrywał z niżej notowanym Energie Cottbus 0:2, goście odrobili straty i awansowali dzięki wygranej w rzutach karnych. Polak do żadnej "jedenastki" nie podszedł.

W następny weekend startuje Bundesliga. Wolfsburg zainauguruje ją w sobotę meczem z Borussią Dortmund, której piłkarzem jest Łukasz Piszczek

Awans do kolejnej fazy rozgrywek wywalczył także wicemistrz Niemiec – RB Lipsk, zwyciężając z Dorfmerkingen 5:0 (1:0). Mniej szczęście miała inna drużyna z Bundesligi – HSV, która uległa trzecioligowemu VfL Osnabruck 1:3.

Skład VfL Wolfsburg:: Casteeels – Verhaegh, Knoche, Brooks (37. Uduokhai), Gerhardt – Bazoer, Camacho – Błaszczykowski, Malli (88. Guilavogui), Hinds (74. Ntep) – Gomez