1
:
1
0:0
85'Rafal Wolsztyński

Górnik – Arka 1:1. Remis w cieniu niebezpiecznego zdarzenia

Górnik Zabrze zremisował z Arką Gdynia 1:1 (0:0) w meczu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy. W 84. minucie gola dla gości strzelił Ruben Jurado, a po dwóch minutach wyrównał Rafał Wolsztyński. Sędzia do regulaminowego czasu doliczył aż dziewięć minut. To konsekwencja przerwy po urazie Tadeusza Sochy, który został odwieziony do szpitala.
Tadeusz Socha (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

PP: Arka gra dalej. Przesądziły piękne gole

Tempo spotkania od początku było bardzo szybkie. Niespodziewanie to goście zaatakowali pierwsi. Już w 5. minucie meczu Ruben Jurado zagrał z prawej strony do Grzegorz Piesio, ale ten z pięciu metrów nie trafił do pustej bramki.

Na początku drugiej połowy głowami zderzyli się Michał Koj z Tadeuszem Sochą. Ten drugi nie odzyskał przytomności. Na boisku pojawił się ambulans, który odwiózł zawodnika Arki do szpitala (aktualizacja: Socha odzyskał już przytomność). Po wymuszonej przerwie obraz gry się nie zmienił. Gospodarze próbowali, ale zupełnie nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy Arki.

Spotkanie rozstrzygnęło się w końcówce. W 86. minucie piłkę w polu karnym otrzymał Ruben Jurado. Hiszpan świetnie się zastawił, obrócił i precyzyjnym strzałem pokonał Tomasza Loskę. Gospodarze wyrównali już po kilkudziesięciu sekundach od wznowienia gry. Z prawej strony dośrodkował Damian Kądzior, a Rafał Wolsztyński strzałem głową doprowadził do remisu, czym ustalił wynik meczu.

El. LE: FC Midtjylland – Arka Gdynia (skrót)