0
3
3

Manchester United – West Ham 4:0. Pewna wygrana Czerwonych Diabłów

Manchester United udanie zainaugurował sezon Premier League – pokonał West Ham 4:0 (1:0) w spotkaniu kończącym pierwszą kolejkę. Jednym z bohaterów spotkania był Romelu Lukaku, który strzelił dwa gole.
Piłkarze Manchesteru United (fot. Getty Images)

Trudny mecz Fabiańskiego. Bednarek i Boruc na ławce

Od pierwszej minuty wszystko układało się dobrze dla United, ale brakowało im trafień. Joe Hart dobrze bronił próby Lukaku oraz Juana Maty. Dopiero w 33. minucie zawodnikom Jose Mourinho udało się pokonać byłego bramkarza Manchesteru City. Gola strzelił kupiony przed sezonem z Evertonu napastnik, a asystował Marcus Rashford.

Pablo Zabaleta (L) i Marcus Rashford (fot. Getty Images) Manchester powiększył przewagę po dośrodkowaniu Henricha Mchitarjana z rzutu wolnego. Lukaku wygrał pojedynek z obrońcą West Hamu i głową zdobył drugą bramkę w spotkaniu.

W 66. minucie ponownie przypomniał o sobie Rashford, który trafił piłką w słupek ze skraju pola karnego. Kilka chwil później Anglika zmienił Anthony Martial, który w końcówce meczu strzelił gola na 3:0. W ostatniej minucie regulaminowego czasu Joe Harta pokonał także Paul Pogba.

Dzięki wygranej Manchester United jest liderem Premier League. W następnej kolejce zagra na wyjeździe ze Swansea City. Z kolei przeciwnikiem West Hamu będzie Southampton.