tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Maria Szarapowa nie wystąpi w Cincinnati

Maria Szarapowa nie zagra w rozpoczynającym się w poniedziałek turnieju WTA rangi Premier na kortach twardych w Cincinnati (pula nagród 2,5 mln dol.). Rosyjska tenisistka wciąż zmaga się z kontuzją lewego ramienia.
Maria Szarapowa (fot. Getty Images)

TURNIEJ WTA W CINCINNATI W TVP SPORT, SPORT.TVP.PL I APLIKACJI

Przyjechałam do Cincinnati, by grać. Za radą tutejszych lekarzy jednak – mając na uwadze zbliżający się wielkoszlemowy US Open – niestety rezygnuję ze startu. Dziękuję organizatorom za danie mi szansy w postaci "dzikiej karty". Mam nadzieję, że wystąpię tu za rok – zaznaczyła Szarapowa.

Uraz ramienia wykluczył ją już z trzeciej imprezy tego lata. Wcześniej z tego powodu wycofała się przed meczem drugiej rundy zawodów w Stanford, a następnie z turnieju w Toronto.

Na otwarcie w Cincinnati miała zmierzyć się w ciekawie zapowiadającym się pojedynku z triumfatorką tegorocznego French Open Łotyszką Jeleną Ostapenko. Rosjanka, była liderka światowego rankingu, wygrała turniej w stanie Ohio w 2011 roku.

Szarapowa, zdobywczyni pięciu tytułów wielkoszlemowych, wróciła do rywalizacji po 15-miesięcznym zawieszeniu za doping pod koniec kwietnia. Organizatorzy wielu turniejów przyznawali jej "dzikie karty". Wyjątkiem byli przedstawiciele wielkoszlemowego French Open. Z powodu kontuzji uda całkowicie zrezygnowała z gry na kortach trawiastych.

W Cincinnati wystąpi m.in. rozstawiona z "10" Agnieszka Radwańska. W eliminacjach walczy Magda Linette, a w grze podwójnej rywalizować będzie Alicja Rosolska.

Zobacz także Niemka pierwszą rywalką Radwańskiej w Cincinnati

podobne informacje

Wimbledon: porażka Szarapowej w 1. rundzie

French Open: Williams vs Szarapowa – hit z konfliktem w tle

French Open: Szarapowa rozbiła Karolinę Pliskovą

Rzym: dramatyczny mecz Szarapowej