tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Memoriał Wagnera: od 0:2 do 3:2. Polska pokonała Rosję!

Sprawdziło się znów stare siatkarskie porzekadło... Polscy siatkarze przegrywali z Rosją 0:2, ale zwyciężyli 3:2 (16:25, 19:25, 25:20, 25:22, 15:12) w ostatnim meczu 15. edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie. Biało-czerwoni wygrali dwa z trzech spotkań i triumfowali w turnieju rozegranym w Tauron Arenie.
Reprezentanci Polski (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Leon otrzymał zgodę na grę w reprezentacji Polski

Polacy rozpoczęli nerwowo i Rosjanie zdobyli pierwsze cztery punkty. Trener De Giorgi poprosił o czas i biało-czerwoni zaczęli odrabiać straty. Od stanu 9:11 Rosjanie znowu zaczęli powiększać przewagę i na drugą przerwę techniczną schodzili prowadząc 16:11. Polacy mieli problemy z przyjęciem i nie byli w stanie nawiązać walki. Pierwszego seta przegrali do 16.

Druga partia miała bardziej wyrównany przebieg, ale Rosjanie przez cały czas kontrolowali wynik i ich wygrana nie była zagrożona.

Trzeciego seta Polacy rozpoczęli w dobrym stylu i objęli prowadzenie 4:0, ale później był już remis 6:6. Potem biało-czerwoni mieli pewne problemy, ale od 16:16 znowu przejęli inicjatywę i bez kłopotu wygrali trzecią partię do 20.

(fot. PAP) Gospodarze grali świetnie i prowadzili już 21:15. Rosjanie zdobyli jednak pięć kolejnych punktów i trener De Giorgi poprosił o czas. Polacy opanowali sytuację i wygrali tę partię 25:22.

O zwycięstwie w meczu oraz turnieju decydował tie-break. Polacy zaczęli go bardzo dobrze od prowadzenia 4:2 i 8:5. Niesieni gorącym dopingiem wygrali decydującego seta 15:12 po drugim meczbolu.

W najlepszej drużynie turnieju znaleźli się: Ilja Kurkajew (Rosja), Bartłomiej Lemański (Polska) – jako najlepsi blokujący, Steven Marshall (Kanada) i Dmitrij Wołkow (Rosja) – jako najlepiej przyjmujący, Dawid Konarski (Polska) – jako najlepszy atakujący, Benjamin Toniutti (Francja) – jako najlepszy rozgrywający oraz Jenia Grebennikov (Francja) – jako libero.

Najlepszym zawodnikiem Memoriały Wagnera został wybrany Maksim Michajłow z Rosji.

Polska: Maciej Muzaj, Artur Szalpuk, Grzegorz Łomacz, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Damian Wojtaszek (L) - Fabian Drzyzga, Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Aleksander Śliwka, Bartłomiej Lemański
Rosja: Artem Wolwicz, Siergiej Grankin, Dimitrij Wołkow, Aleksander Markin, Maksim Michajłow, Ilias Kurkajew, Roman Martyniuk (L) - Maksim Żygałow, Aleksander Butko, Aleksiej Ostapienko, Walentin Gołubiew (L).

Czy Polska zdobędzie medal tegorocznych mistrzostw Europy?
Czy Polska zdobędzie medal tegorocznych mistrzostw Europy?
  • 76.5%Tak
  • 23.5%Nie

podobne informacje

Memoriał Wagnera: zespół Antigi gorszy od Polski

Memoriał Huberta Wagnera w Krakowie