99 Bartosz Kwiecień
  Gino Lettieri
  Ireneusz Mamrot

Korona – Jagiellonia 2:3. Kuriozalny gol w końcówce

Korona Kielce przegrała na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 2:3 (1:1) w niedzielnym spotkaniu 5. kolejki Ekstraklasy. Wicemistrz Polski zajmuje drugie miejsce w tabeli, ale ma tyle samo punktów co lider – Wisła Kraków.
Jakub Żubrowski (L) i Martin Pospisil (fot. PAP/Piotr Polak)

Arka – Górnik. Remis w cieniu niebezpiecznego wydarzenia

Piłkarze Ireneusza Mamrota bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Taras Romańczuk poradził sobie w siłowych starciach z dwoma obrońcami Korony, po czym wyłożył piłkę Martinowi Pospisilowi, który z bliskiej odległości strzelił obok Zlatana Alomerovica.

Radość białostoczan trwała nieco ponad kwadrans. Nabil Aankour do pustej bramki dobił strzał w słupek Mateusza Możdżenia. Korona powinna prowadzić jeszcze przed zejściem do szatni. Arbiter podyktował rzut karny za faul na Bartoszu Rymaniaku, ale zdobywca pierwszej bramki dla gospodarzy został zatrzymany przez Mariana Kelemena.

Fiodor Cernych (L) i Ken Kallaste (fot. PAP/Piotr Polak) Po zmianie stron Korona cały czas szukała gola, który dałby jej prowadzenie, ale to przyjezdni byli skuteczniejsi. Fiodor Cernych podał mocno wzdłuż linii bramkowej. Shawn Barry nie zdołał odebrać piłki Litwinowi, a Ken Kallaste wykonał wślizg, ale także nie zdołał jej wybić. Akcję przy dalszym słupku skutecznie zamknął Cillian Sheridan.

Gospodarze dopięli swojego po stałym fragmencie. Łukasz Kosakiewicz dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a strzał głową oddał Rymaniak. Piłka odbiła się jeszcze od Gutiego, myląc Kelemena, który nie zdążył wykonać dobrej interwencji. W 80. minucie Karol Świderski mógł ponownie dać prowadzenie Jagiellonii, ale jego próbę obronił Alomerovic. Wydawało się, że remis utrzyma się do ostatniego gwizdka sędziego, ale w ostatnich minutach meczu rezerwowy Łukasz Sekulski centrował w pole karne, a piłka przypadkowo odbiła się od Kallaste i wpadła do bramki, dając gościom trzy punkty.

W następnej kolejce drużyna z Podlasia zagra na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław, a Korona pojedzie na mecz do Gliwic.