Dziś mecz Radwańskiej. Transmisja w TVP Sport i aplikacji mobilnej

Agnieszka Radwańska zagra we wtorek z Niemką Julią Goerges w pierwszej rundzie tenisowego turnieju WTA na kortach twardych w Cincinnati. Transmisja od godz. 19:10 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Agnieszka Radwańska (fot. Getty Images)

Ranking WTA: awans Switoliny, Radwańska bez zmian

Zmierzyły się czterokrotnie. Trzy razy górą była Polka, raz zwyciężyła Niemka. Ostatni raz zagrały w Toronto w 2015 roku. W dwóch setach lepsza była Radwańska (7:5, 6:3). W rankingu światowym jest 10., a Goerges – 35. Polka w Cincinnati cztery razy dochodziła do ćwierćfinału.

We wtorek mecz rozegra też Magda Linette, która zmierzy się z Kanadyjką Francoise Abandą. Do drabinki dostała się poprzez kwalifikacje.

W spotkaniu decydującym o awansie do turnieju głównego pokonała Zarinę Dijas z Kazachstanu 6:4, 6:3, ale rundę wcześniej stoczyła dramatyczny bój z Amerykanką Caroline Dolehide. Polka obroniła trzy piłki meczowe i po 202 minutach zażartej rywalizacji wygrała 6:7 (4), 7:6 (6), 7:6 (3).

Jeśli Polki wygrają pojedynki, to zmierzą się w 2. rundzie.

Wtorkowy plan transmisji:
19:00 V. Williams – A. Riske (SPORT.TVP.PL, aplikacja) – kort centralny, po zakończeniu meczu J.M. del Potro – T. Berdych
19:10 J. Goerges – A. Radwanska (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja) – kort nr 3, po zakończeniu meczu D. Goffin – N. Kyrgios
20:00 T. Townsend – S. Halep (SPORT.TVP.PL, aplikacja) – Grandstand, po meczu S. Johnson – D. Ferrer.
23:00 J. Konta – K. Bertens (SPORT.TVP.PL, aplikacja) – kort 3, po meczu J. Donaldson – R. Bautista Agut

Radwańska – Schmiedlova: tenisowa przewrotka Polki