tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Transmisja Memoriału Kamili Skolimowskiej w TVP1, TVP Sport i aplikacji

Memoriał Kamili Skolimowskiej już we wtorek na PGE Narodowym w Warszawie. Wystąpi dziesięcioro medalistów zakończonych w niedzielę lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie, na czele z Anitą Włodarczyk i Pawłem Fajdkiem. Transmisja od 16.30 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL oraz aplikacji mobilnej, a od 17.25 w TVP1.
Memoriał Kamili Skolimowskiej: wszystkie oczy na Włodarczyk
Malwin Kopron, Anita Włodarczyk (fot. PAP)

Waży się los Semenyi. Teraz powrót do terapii?


Oprócz mistrzów świata w rzucie młotem wystąpią też brązowi medaliści – Malwina Kopron i Wojciech Nowicki. Ciekawie zapowiada się pojedynek w skoku wzwyż między złotą medalistką z Londynu Marią Lasickiene i Kamilą Lićwinko, która sięgnęła po brąz.

W skoku o tyczce wicemistrz świata Piotr Lisek zmierzy się z Francuzem Renaud Lavillenie. Wystąpi również Paweł Wojciechowski, piąty zawodnik MŚ. W Warszawie pojawią się ponadto: Jamajka Natasha Morrison, która w Londynie z koleżankami zdobyła brązowy medal w sztafecie 4x100 metrów oraz pochodząca z Polski reprezentantka Niemiec Pamela Dutkiewicz, trzecia w finale biegu na 100 metrów przez płotki.

Najważniejsze wydarzenia lekkoatletycznych MŚ w Londynie Mocną obsadę będzie miał konkurs pchnięcia kulą. Oprócz Konrada Bukowieckiego i Michała Haratyka zaprezentują się mistrz olimpijski z Rio Amerykanin Ryan Crouser oraz Niemiec David Storl i Czech Tomas Stanek.

Sześciu Polaków wystąpi w konkursie rzutu dyskiem, w tym faworyci: Piotr Małachowski i Robert Urbanek. Stawkę uzupełnią mistrzowie olimpijscy, czyli Gerd Kanter i Robert Harting.

Lisek: nie mogę zawieść polskiej publiczności Do ciekawych konfrontacji dojdzie w biegu na 100 metrów kobiet. W pierwszym biegu zobaczymy Shilonię Calvert-Powell, Natashę Morrison, Rosangele Santos oraz Ewę Swobodę. W drugim zmierzą się... cztery polskie medalistki w sztafecie 4x400 metrów: Iga Baumgart, Małgorzata Hołub, Martyna Dąbrowska i Patrycja Wyciszkiewicz. Pobiegnie też Sofia Ennaoui specjalizująca się w dystansie 1500 metrów.

Plan Memoriału Kamili Skolimowskiej:
16.20 – ceremonia otwarcia M
16.30 – skok o tyczce M
16.35 – dysk M 16.45 – kula K
16.50 – 100 m K, bieg B
17.00 – wzwyż K i M
17.10 – 100 m M, bieg B
17.40 – 100 m przez płotki K
17.50 – 110 m przez płotki M
17.55 – kula M
18.00 – młot K i M
18.40 – 100 m K
18.50 – 100 m M

Czy Anita Włodarczyk pobije rekord świata?
Czy Anita Włodarczyk pobije rekord świata?
  • 53.0%Tak
  • 47.0%Nie
Anita Włodarczyk: rekord świata? Jest zielone światło
Wojciech Nowicki: nadal czuję lekki niedosyt
Piotr Lisek: stres na MŚ? Życie sportowca to ciągły stres
Kamila Lićwinko: stać mnie na rekord Polski

podobne informacje

1 Mila: nadchodzi nowa era biegania!

MŚ pełne innowacji. Kszczot: mam nowy plan treningów

Gwiazdy w Białymstoku. Małachowski zmieni konkurencję

Stadion Śląski na miarę mistrzostw świata