tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bolt spełnia swe marzenie. Zagra na Old Trafford

Po zakończeniu kariery sprinterskiej jamajski multimedalista Usain Bolt chce spełnić marzenie z dzieciństwa. Za trzy tygodnie ma zagrać w barwach Manchesteru United. Chyba że na przeszkodzie stanie kontuzja.
Bolt otrzymał koszulkę Manchesteru w 2012 roku (fot. Getty Images)

Dramat Bolta. Kontuzja na pożegnanie z bieżnią... Nie tak wyobrażał sobie pożegnanie z bieżnią. Bolt, który kończył karierę sobotnim występem w sztafecie 4x100 m mistrzostw świata w Londynie, doznał kontuzji i nie ukończył biegu. Teraz jednak stoi przed kolejnym wyzwaniem – bloki startowe zamieni na piłkarską murawę.

2 września Bolt ma przywdziać trykot Czerwonych Diabłów i zagrać w meczu legend pomiędzy Manchesterem United a FC Barceloną . 30-letni gwiazdor niejednokrotnie mówił, że jego marzeniem byłoby wystąpić w jedenastce z Old Trafford.

Zdąży wyleczyć kontuzję?

Na przeszkodzie może jednak stanąć uraz, jakiego Bolt nabawił się w Londynie. Lekarze jamajskiej ekipy poinformowali, że sprintera złapał skurcz tylnej części uda lewej nogi. Bolt kuśtykając opuścił stadion. Brytyjskie media spekulują, że może to przeszkodzić we wrześniowym występie.

Gdyby sprintera udało się postawić na nogi, zagrałby w jednej drużynie z takimi legendami Manchesteru United jak: Edwin van der Sar, Paul Scholes, Andy Cole czy Phil Neville.

Koszulkę MU Bolt otrzymał już w 2012 r. W nawiązaniu do jego fenomenalnego rekordu świata na 100 metrów z 2009 r. był to trykot z numerem 9.58.

Wzruszające pożegnanie Bolta. Otrzymał... kawałek tartanu

podobne informacje

Lekkoatletyka bez bohaterów. "Trudny czas"

Bolt: liczę na ofertę od Manchesteru United

Sprint przeżyje bez Bolta. "Rekordy są zagrożone"

"Siatka" i ładny gol głową. Bolt na treningu Borussii [WIDEO]