tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Łukasz Koszarek: Ponitka i Kulig najlepsi na treningach

Mistrzostwa Europy w koszykówce (31.08 – 17.09) coraz bliżej. Przed nimi biało-czerwonych czekają jeszcze dwa turnieje towarzyskie. Pierwszy już od najbliższego piątku w Hamburgu. – Zagramy z bardzo mocnymi rywalami i nie możemy odpuścić, żeby nie skończyło się brutalnie – powiedział w rozmowie ze SPORT.TVP.PL Łukasz Koszarek, rozgrywający reprezentacji Polski.
Łukasz Koszarek (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

EuroBasket tylko w TVP, SPORT.TVP.PL i aplikacji!

TRANSMISJE TURNIEJU W HAMBURGU W TVP SPORT, SPORT.TVP.PL I APLIKACJI!

Przed zawodnikami Mike'a Taylora drugi etap przygotowań do EuroBasketu, podczas którego rozegrają więcej sparingów. W Niemczech zagrają z Niemcami, Rosją oraz wicemistrzem olimpijskim – Serbią. – Przez ponad dwa tygodnie ciężko pracowaliśmy w Wałbrzychu. To wystarczająco dużo czasu, żeby na tym bazować. Teraz szlifujemy taktykę – dodał Koszarek.

Karnowski: jedziemy na ME żeby bić się o zwycięstwa Do tej pory Polacy rozegrali pięć meczów towarzyskich (dwa z Czechami, dwa z Łotwą i z Litwą), z których wygrali cztery. W Hamburgu będą mieli dużo trudniejsze zadanie, choć nie można zapominać, że to wciąż forma przygotowań do mistrzostw Europy.

Trzeba dalej się zgrywać. Pierwszy raz zagramy trzy mecze dzień po dniu, trener będzie mógł rotować składem. Oczywiście, zmierzymy się z bardzo mocnymi rywalami i nie możemy pofolgować – podkreślił doświadczony rozgrywający.

Były reprezentant Polski Andrzej Pluta podkreślił w rozmowie ze SPORT.TVP.PL, że kadrowicze w okresie przygotowawczym powinni – przede wszystkim – uniknąć kontuzji. – Oczywiście, chcielibyśmy wrócić z Niemiec bez urazów, ale to jest coś, czego nie da się przewidzieć. Postaramy się temu zapobiec – wtórował zawodnik Stelmetu Zielona Góra.

Waczyński: idziemy w najlepszym możliwym kierunku Czterokrotny mistrz Polski dodał, że zawodnicy na razie są przemęczeni, ale to nic nowego na tym etapie. – Brakuje jeszcze świeżości i czucia piłki. Forma ma przyjść za dwa tygodnie, na pierwszy mecz EuroBasketu – stwierdził.

Kadrę Taylora wzmocnią Przemysław Karnowski i Maciej Lampe, którzy wcześniej przechodzili rehabilitacje po kontuzjach. A kto do tej pory spisywał się najlepiej na treningach? – Każdy trening ma innego bohatera. Ogólnie jednak najlepiej prezentują się ci, którzy grali dobrze w sparingach – na obwodzie Mateusz Ponitka, a z wysokich Damian Kulig – zakończył Koszarek.

Terminarz przygotowań reprezentacji Polski:
18 sierpnia, godz. 21.00: Polska – Serbia (turniej w Hamburgu)
19 sierpnia, godz. 17.30: Niemcy – Polska (turniej w Hamburgu)
20 sierpnia, godz. 17.30: Polska – Rosja (turniej w Hamburgu)
24 sierpnia, godz. 18.15: Polska – Izrael (turniej w Legionowie)
25 sierpnia, godz. 18.00: Polska – Wielka Brytania (turniej w Legionowie)
26 sierpnia, godz. 18.00: Polska – Węgry (turniej w Legionowie)

Terminarz reprezentacji Polski w EuroBaskecie 2017, gr. A (wszystkie mecze w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej):

31 sierpnia, godz. 12.45: Słowenia – Polska
2 września, godz. 12.45: Polska – Islandia
3 września, godz. 19.00: Finlandia – Polska
5 września, godz. 15.30: Polska – Francja
6 września, godz. 16.30: Grecja – Polska

Polska wyjdzie z grupy na EuroBaskecie?
Polska wyjdzie z grupy na EuroBaskecie?
  • 69.2%Tak
  • 30.8%Nie
Polska – Czechy 101:68: najlepsze akcje biało-czerwonych!
Mateusz Ponitka: nie bierzmy tego wyniku za bardzo na serio...
Waczyński: nasz zespół jest coraz silniejszy

podobne informacje

El. MŚ: kadra bez postępu. Kluczowe mecze w lutym

Niedziela w TVP i aplikacji. Sprawdź plan transmisji

Liga Mistrzów FIBA: pierwsze zwycięstwo Stelmetu

Kto następcą Koszarka? Duży problem reprezentacji