35 Hicham Mahou
  Maurizio Sarri
  Lucien Favre

El. LM: pewna wygrana Napoli. Ładny gol Odjidji-Ofoe

Napoli pokonało Nice 2:0 (1:0) w 4. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Piotr Zieliński pojawił się na boisku w 59. minucie, Arkadiusz Milik w 75., a mecz poprowadził Szymon Marciniak. W środowych spotkaniach Champions League zdobyto szesnaście bramek, a gola strzelił m.in. były piłkarz Legii Warszawa, Vadis Odjidja-Ofoe.
Radość piłkarzy Napoli. Z prawej Piotr Zieliński (fot. Getty Images)

PRZEŚLADUJĄ RONALDO? KARA ZAWIESZENIA PODTRZYMANA

JAK PADŁY GOLE?
1:0 (13') – podanie Insigne, Mertens uniknął spalonego, uprzedził niepotrzebnie wychodzącego z bramki Cardinale i bez kłopotu zmienił wynik spotkania.
2:0 (69') – Mertens wywalczył rzut karny, a jedenastkę wykorzystał Jorginho.

KLUCZOWE SYTUACJE:
8' – kapitalne podanie Hamsika do Callejona, ale ten będąc sam przed bramkarzem gości strzelił głową tuż nad poprzeczką.
16' – Mertens efektownie przewrotką, ale obok słupka.
21' – ponownie Mertens, który poradził sobie z trzema rywalami, znalazł się w znakomitej sytuacji, ale strzelił prosto w Cardinale.
35' – pierwsza tak znakomita szansa Nice, Koziello wpadł w pole karne, ale strzał dwa metry od słupka bramki Reiny.
40' – niepilnowany w środku boiska Saint-Maximin dostał piłkę, podbiegł pod pole karne Napoli, jednak strzelił minimalnie niecelnie.
51' – słaby strzał Mertensa, kiepskie zachowanie Cardinale, ale po dobitce Insigne piłka odbiła się od słupka.
61' – Callejon do Mertensa, ten z pierwszej piłki i ta minęła słupek o kilka centymetrów.
65' – dośrodkowanie Hysaja i Souquet blisko samobójczego trafienia. Piłka odbiła się od poprzeczki.
76' – akcja Ghoulama, który zagrał do niepilnowanego w polu karnym Insigne. Ten jednak trafił prosto w bramkarza.
79' – brutalny faul Koziello na Zielińskim i Szymon Marciniak słusznie wyrzucił piłkarza Nice z boiska. Po kilku sekundach Plea, który protestował, zobaczył drugą żółtą kartkę i też musiał opuścić murawę.
86' – Callejon do Milika, a ten będąc sześć metrów przed bramką, przez nikogo niepilnowany, nie trafił w piłkę. Przykry kiks Polaka.

Szymon Marciniak (fot. Getty Images)

BOHATER MECZU:
Wybór był prosty. I wcale nie chodzi o to, że Dries Mertens strzelił jedynego gola. Reprezentant Belgii był po prostu nieuchwytny dla obrońców rywali, a gdyby w kilku innych sytuacjach miał celniejsze oko, to mógł skończyć spotkanie z hat-trickiem. Nie zapominamy o sytuacji z 68. minuty, gdy wywalczył rzut karny.

ANTYBOHATER MECZU:

Obrońcy Nice byli bezradni w starciu z piłkarzami gospodarzy, ale gdyby nie błąd Yoana Cardinale, to mogli wyjechać z Włoch z lepszym rezultatem. Bramkarz trzeciej drużyny Ligue 1 ostatniego sezonu niepotrzebnie wyszedł przy golu Mertensa, a na dodatek kilka minut później znokautował kolegę Maxime'a Le Marchanda.

NA INNYCH STADIONACH:

Astana, która w 3. rundzie wyeliminowała Legię Warszawa, w starciu z innym "dobrym" znajomym mistrzów Polski nie miała szans i przegrała z Celtikiem 0:5. Z dobrej strony zaprezentował się także były zawodnik stołecznych Odjidja-Ofoe, który ładnym strzałem wyrównał na 1:1 w meczu Olympiakosu Pireus z HNK Rijeka. W doliczonym czasie Alaixys Romao zapewnił zwycięstwo gospodarzom. W dwóch pozostałych spotkaniach Sevilla wygrała na wyjeździe z Istanbulem Basakhesir 2:1 (gol strzelony piętą Wissama Ben Yeddera), a Hapoel Beer-Szewa pokonał NK Maribor 2:1.