tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Justyna Święty wzorem dla… narzeczonego

Podczas mistrzostw świata w Londynie Justyna Święty wywalczyła brązowy medal w sztafecie 4x400 metrów. W ślady lekkoatletki chciałby pójść jej narzeczony – Dawid Ersetic. Zapaśnik Unii Racibórz znalazł się w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Paryżu.
Dawid Ersetic (L) i Justyna Święty (fot. KLZ/Getty)

Nie mam żadnego ważnego osiągnięcia na arenie międzynarodowej wśród seniorów. Do Justyny mi bardzo daleko, ale głęboko wierzę w to, że znajdę się kiedyś na podium ważnej imprezy – stwierdził Ersetic.

Justyna pokazała mi, że warto walczyć o marzenia do samego końca. Mimo przeciwności losu nie poddała się, co przyniosło jej życiowy sukces – dodał 25-latek.

Justyna Święty (P) i Dawid Ersetic (fot. KLZ) MŚ rozpoczną się 21 sierpnia. Ersetic, walczący w stylu klasycznym, wystąpi w kategorii do 59 kilogramów.

Czuje się dobrze, na szczęście jestem zdrowy, dzięki czemu mogę się w pełni skupić na przygotowaniach. Niedawno wróciliśmy z obozu w Niemczech, na którym mieliśmy okazję potrenować z zagranicznymi zawodnikami. Aktualnie przebywamy na zgrupowaniu w Spale, na którym schodzimy z obciążeń, żeby złapać głód walki. Redukujemy też masę ciała. Myślę, że forma ciągle wzrasta i podczas startu nadejdzie jej szczyt. Głęboko w to wierzę – zakończył zapaśnik.

Po mistrzostwach świata Ersetic będzie występował, w barwach Unii Racibórz, w PWPW Krajowej Lidze Zapaśniczej. Pierwszą kolejkę zaplanowano na 19 września. Wybrane mecze rozgrywek będzie można zobaczyć na antenie TVP Sport i w SPORT.TVP.PL.

ZAPASY: KADRA NA MŚ W PARYŻU

Brązowy medal polskiej sztafety kobiet 4x400 metrów!

podobne informacje

Rio: Krawczyk i Gadżyjew z kwalifikacją olimpijską!