tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Celem Liga Europejska. Legia – Sheriff dziś w TVP

O jesień w Europie, spore pieniądze i poprawę nastrojów wśród kibiców. W czwartek Legia Warszawa rozegra pierwsze spotkanie 4. rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Rywalem mistrzów Polski będzie mołdawski Sheriff Tyraspol. Transmisja od godz. 19:55 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej, a od 20:35 także w TVP2.
Krzysztof Mączyński (fot. PAP)

SHERIFF TYRASPOL – KIM SĄ RYWALE LEGII?

Oba zespoły to mistrzowie swoich krajów. Oba liczyły w tym sezonie na więcej, ale na ich drodze do piłkarskiego raju stanęły Astana (Legia) i Karabach Agdam (Sheriff). Liga Europejska nie jest jednak w żadnym razie "pucharem pocieszenia": ewentualny awans to gwarancja co najmniej sześciu meczów na wysokim poziomie, sporego zastrzyku gotówki i wzrostu prestiżu.

To – szczególnie dla Legii, drużyny budującej swoją pozycję w Europie – kwestia wręcz kluczowa w kontekście najbliższych miesięcy, a może i lat.

Jacek Magiera (fot. PAP) "Zrealizować cel"

W Warszawie nie ukrywają, że ewentualny brak awansu byłby katastrofą. W planach finansowych na ten sezon założono bowiem "co najmniej fazę grupową Ligi Europejskiej" i pod tym kątem budowano budżet. Na listę płac trafili m.in. Cristian Pasquato, Armando Sadiku czy Hildeberto – gracze, których utrzymanie bez regularnych przelewów od UEFA może stać się problemem.

Nic więc dziwnego, że Magiera traktuje dwumecz priorytetowo. – Mamy jeden cel i chcemy go zrealizować. Zrobimy wszystko, by zagrać w Europie. Tam będziemy się rozwijać. To czas zbierania doświadczeń, dzięki którym stajemy się potem lepszym zespołem – tłumaczył na konferencji prasowej.

Szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych: Miroslava Radovicia, Jakuba Czerwińskiego i przeziębionego Michała Kopczyńskiego. Pod znakiem zapytania stoi również występ Michała Kucharczyka.

Roberto Bordin (fot. PAP) Jak Karabach

Czwartkowi rywale Legii to lokalny hegemon. W ciągu 20 lat od powstania zespołu, Sheriff Tyraspol aż 15-krotnie sięgał po mistrzostwo kraju. Mołdawia to jednak wciąż piłkarskie peryferia, a brak poważnych rywali na pewno nie wpływa na zespół najlepiej. Nic więc dziwnego, że to Legioniści są zdecydowanym faworytem dwumeczu.

– Przypominają mi nieco Karabach, który również prezentuje wysoką jakość gry i techniczny futbol. Polski zespół potrafi przytrzymać piłkę w środku pola. Dobrze gra skrzydłami, szybko atakuje i dobrze się broni. W rewanżu z Astaną zauważyłem, że Legia przez całe spotkanie parła do przodu – analizował trener Roberto Bordin. 52-letni Włoch zapowiada, że jego zespół stać na sprawienie niespodzianki. – Będziemy szukali swojej szansy. Chcemy strzelić gola.

Przewidywane składy:

Legia: Malarz – Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek – Mączyński, Moulin – Nagy, Hamalainen, Guilherme – Sadiku
Sheriff: Mikulić – Susić, Posmac, Oliveira, Da Silva Leite – Brezovac, Racu, De Nooijer – Bayala, Damascan, Badibanga

Początek spotkania Legii z Sheriffem Tyraspol o 20:45. Transmisja od godz. 19:55 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej, a od 20:35 także w TVP2. Spotkanie skomentuje Jacek Laskowski, studio poprowadzi Jacek Kurowski, a reporterami będą Szymon Borczuch i Marcin Wojtasik.

Legia awansuje do fazy grupowej LE?
Legia awansuje do fazy grupowej LE?
  • 63.7%Tak
  • 36.3%Nie
Egzotyczny rywal? Sheriff ma się czym pochwalić...
Magiera ocenia Sherrifa: solidny zespół. Lubi grać w ataku
Krzysztof Mączyński: z każdym dniem czuję się w Legii lepiej

podobne informacje

Evra surowo ukarany przez UEFA. Francuz został bez klubu!

Pierwszy kryzys Petera Bosza. BVB była na niego skazana?

Patrice Evra zawieszony przez Olympique Marsylia

Finał LE znów w Polsce? Tylko jeden rywal...