tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

12-letni talent Borussii. Gra w drużynie... U17!

W ostatnich dniach nie tylko Niemcy, ale i całą Europę obiegła informacja o rewelacyjnym Youssoufie Moukoko z Borussii Dortmund, który z powodzeniem gra z pięć lat starszymi zawodnikami. Wątpliwości wzbudza jednak wiek pochodzącego z Kamerunu piłkarza...
Youssouffa Muokoko (fot. dfb.de)

Piłkarz BVB ukarany za ucieczkę z miejsca wypadku

Zawodnik trafił do juniorskich zespołów Borussii z hamburskiego St. Pauli. Po zdobyciu 33 bramek w 21 meczach trenerzy zadecydowali o przesunięciu go do drużyny U17. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. 12-latek zdobył dwie bramki w ligowym meczu z SG Unterrath, zaskakując nie tylko partnerów z zespołu, ale przede wszystkim rywali.

Pierwszego gola Moukoko strzelił po indywidualnej akcji, którą rozpoczął... na własnej połowie. Dużo o zaufaniu ze strony starszych kolegów mówi fakt, że dali mu wykonywać rzut karny. Młokos nie pomylił się, a mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Gra ze starszymi zawodnikami to dla Moukoko nie pierwszyzna, gdyż zdążył on już zaliczyć debiut w kadrze Niemiec do lat 15. Wątpliwe jednak, by przebił osiągnięcie Freddy’ego Adu, który w seniorskiej drużynie DC United zadebiutował w wieku 14 lat. Oby losy Moukoko potoczyły się lepiej. "Nowego Pele" testowała Sandecja Nowy Sącz, jednak okazał się on za słaby na beniaminka ekstraklasy...Tak błyskawiczna kariera, jak to już bywało w przypadku wielu graczy pochodzenia afrykańskiego, musiała obudzić wątpliwości dotyczące jego wieku. Zarzuty odpiera ojciec piłkarza. – Zaraz po urodzeniu zarejestrowałem Youssoufę w niemieckim konsulacie w Jaunde [stolicy Kamerunu – red.] – powiedział Joseph Moukoko, który mieszka w Niemczech od lat 90. – Jego matka ma 28 lat, więc on nie może być starszy – ucina spekulacje.

Puchar Niemiec, 1. runda: Chemnitzer – Bayern Monachium (skrót)

podobne informacje

Barcelona znalazła następcę Messiego. Transfer 13-latka o krok

Ustalono wiek cudownego dziecka Borussii

Genua ma swojego Messiego. Młode wilki w natarciu