tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

El. MŚ: znamy gospodarza turnieju z udziałem Polski

Portugalia będzie gospodarzem turnieju z udziałem Polski, Cypru i Kosowa w grupie 4 pierwszej fazy kwalifikacji mistrzostw świata w 2019 roku w piłce ręcznej mężczyzn – poinformowała w czwartek europejska federacja. Zawody odbędą się od 12 do 14 stycznia 2018 roku. Do decydującej rundy play off awansuje tylko najlepszy zespół. Transmisje w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji.
(fot. PAP)

BIELECKI O KADRZE: MÓJ CZAS JUŻ MINĄŁ

Początkowo rywalizacja miała się odbywać systemem mecz i rewanż – każdy z każdym. Później okazało się, że drużyny wolą rozegrać jeden turniej, a Polska była zainteresowana jego organizacją. Przeprowadzone zostało losowanie, w którym więcej szczęścia miała Portugalia. To właśnie tam przyjadą ekipy Polski, Cypru i Kosowa.

Sławomir Szmal: mecz pożegnalny w kadrze? Zastanawiam się, czy to ma sens Na podobny, turniejowy scenariusz zdecydowano się w grupie 2. Litwa u siebie zagra z Łotwą, Izraelem i Gruzją. W obu grupach pierwszeństwo wyboru miały reprezentacje Gruzji i Kosowa, ale z tego przywileju nie skorzystały. Polacy byli w "kolejce" po Portugalii.

Jeśli biało-czerwoni zwyciężą w styczniowych prekwalifikacjach, zagrają w play off z rywalem uczestniczącym w ME 2018. Dopiero lepszy z takiej pary wystąpi w mistrzostwach świata, które odbędą się w Niemczech i Danii (10-29 stycznia 2019).

W grupie 3 wcześniej ustalono, że gospodarzem będą Włosi. Pozostali uczestnicy turnieju to: Rumunia, Ukraina i Wyspy Owcze. W pozostałych grupach (1, 5, 6) obowiązywać będzie system ligowy.

Jakim trenerem będzie Sławomir Szmal? "Musi być dyscyplina"

podobne informacje

Znamy gospodarzy ME 2022 i 2024. Turnieje w sześciu krajach

Z Hiszpanią bez MVP ligi. Kontuzja Adama Malchera

Kariera usłana kontuzjami. "Skończyła się po odejściu z VIVE"

Patera i mecz pożegnalny. ZPRP i VIVE podziękują Szmalowi i Bieleckiemu